Zadbaj o skórę jesienią!

Niestety, na upały i letnie spacery będziemy musieli poczekać do przyszłego roku. Nadchodzi jesień – dni są coraz krótsze, a promienie słoneczne dają nam mniej ciepła. Jednak jest to dobra pora, by przyjrzeć się własnej skórze i zrobić dla niej coś pożytecznego.

Siła laserów naczyniowych

Współczesna technologia laserowa umożliwia skuteczne i całkowicie bezpieczne usuwanie zmian naczyniowych. Najnowsze osiągnięcie w tym zakresie – laser Cutera Excel V – łączy w sobie wyjątkową skuteczność (eliminacja nawet głębokich blizn) z precyzją działania i całkowitym bezpieczeństwem. Podwójna fala długości lasera sprawia, że jego zastosowanie jest wszechstronne, a parametry można dostosować do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Z kolei urządzenie Golden Touch SmartXide2 jednocześnie działa na skórę siłą lasera frakcyjnego (CO2) i fali radiowej (RF). Połączenie zalet tych obu technologii pozwala uzyskać lepsze wyniki w odmładzaniu i regeneracji skóry, leczeniu zmian barwnikowych oraz różnego rodzaju blizn. Warto podkreślić, że metoda ta umożliwia znaczne skrócenie czasu rekonwalescencji.

Wskazania do laseroterapii

Laser Cutera Excel V skutecznie eliminuje zmiany naczyniowe, takie jak: poszerzone naczynka, pajączki, znamiona naczyniowe, naczyniaki płaskie i jamiste. Pozwala pozbyć się niechcianych zmian barwnikowych i przebarwień skóry. Nowoczesna technologia laserowa umożliwia także usuwanie blizn i rozstępów w ich wczesnej zapalnej fazie.

Dzięki zabiegom z użyciem lasera Golden Touch SmartXide2 można pokonać problem zmarszczek i poprawić jędrność skóry. Urządzenie eliminuje blizny potrądzikowe, pooperacyjne, urazowe i oparzeniowe. Laser usuwa też zmiany pigmentowe, przebarwienia i melasmę. Skutecznie leczy rozstępy, uszkodzenia wywołane działaniem promieni słonecznych i rozszerzone pory.

Co warto wiedzieć o zabiegach?

Zabiegi z użyciem lasera są krótkotrwałe (do kilkunastu minut). Należy zaznaczyć, że w zdecydowanej większości przypadków zabiegi są bardzo dobrze tolerowane. Nie towarzyszy im uczucie znacznego dyskomfortu. Innowacyjny system chłodzący lasera Cutera Excel V redukuje ewentualne dolegliwości bólowe, takie jak uczucie pieczenia. Normalnym zjawiskiem po zabiegu jest pojawienie się niewielkiego obrzęku i rumienia, którzy może się utrzymać się do kilku godzin. W nielicznych przypadkach pojawiają się mikrostrupki, które odpadają samoistnie po 3–6 dniach.

Jesienna pora zdecydowanie sprzyja zabiegom z użyciem lasera Cutera Excel V. Na 3 tygodnie przez laseroterapią trzeba unikać ekspozycji skóry na słońce, co pozwala ustrzec się potencjalnych powikłań. W dniu zabiegu konieczne jest zgolenie włosów w okolicach, które będą poddawane naświetlaniu, bez użycia depilatorów chemicznych; nie należy również pić alkoholu. Na miesiąc przed zabiegiem zaleca się zaprzestanie używania kremów z retinolem. Natomiast po zabiegu przez 30 dni trzeba unikać aktywności, które mogą się przyczyniać do rozszerzania naczyń (np. sauna).

W przypadku zabiegów z zastosowaniem lasera Golden Touch SmartXide2 nie jest konieczna rezygnacja z normalnej aktywności. Sam zabieg trwa maksymalnie kilkanaście minut i jest niemal bezbolesny. Po zabiegu mogą pojawić się delikatna opuchlizna i zaczerwienienie. Obrzęk ustępuje samoistnie maksymalnie po 48 godzinach, a już dwa dni po laseroterapii można stosować delikatny makijaż. Po zabiegach laserowych należy stosować wysoką fotoprotekcję SPF50.

Efekty już po jednym zabiegu

Należy podkreślić, że pozytywne efekty działania obu opisywanych laserów w większości wypadków można osiągnąć zaledwie po jednym zabiegu. Częstość sesji za każdym razem określa lekarz. Predyspozycje do poszerzania naczynek mogą się wiązać z koniecznością powtórzenia zabiegu po upływie pewnego czasu. Na szczęście, nie jest to uciążliwa procedura i nie wiąże się z ryzykiem działań niepożądanych.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *