Czarne mydło

Czarne mydło, wytwarzane na bazie oliwy z oliwek, przeznaczone jest do oczyszczania każdego rodzaju skóry, w tym wrażliwej i trądzikowej. Jego skład uzupełniony może być o inne oleje, jak arganowy, lawendowy czy eukaliptusowy, dzięki czemu nawilża, łagodzi podrażnienia, relaksuje i odświeża.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek stosowana była w celach pielęgnacyjnych już w czasach starożytnych. Dziś jest cenionym, naturalnym kosmetykiem myjącym. Często bywa składnikiem linii pielęgnacyjnych do twarzy, włosów, paznokci oraz całego ciała. Jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych: oleinowego, linolowego oraz linolenowego, które warunkują właściwe funkcjonowanie skóry. Kwasy te wchodzą w skład błon komórek, które tworzą warstwę rogową. Zapewniają komórkom nawilżenie oraz spowalniają procesy starzenia.

Oczyszczanie skóry

Czarne mydło dzięki zawartości oliwy z oliwek, przeznaczone jest do codziennego oczyszczania każdego rodzaju skóry. Działa peelingująco, oczyszcza dogłębnie skórę z toksyn i łoju. Pozwala to jej swobodnie oddychać oraz zapewnia właściwy przebieg procesów regeneracyjnych.

Skóra z problemami

Czarne mydło jest kosmetykiem roślinnym, dobrze tolerowanym nawet przez skórę wrażliwą. Łagodzi podrażnienia, dlatego można stosować je do golenia, zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Zalecane jest także w przypadku cery trądzikowej, gdyż oczyszcza pory i normalizuje wydzielanie sebum. Poza tym zwalcza bakterie, które są odpowiedzialne za powstawanie zmian trądzikowych.

Nie tylko oliwa z oliwek

Swoje właściwości zawdzięcza jednak nie tylko olejowi z oliwek. Na rynku dostępne są czarne mydła, które zawierają również inne cenne oleje jak np.:

  • arganowy – dogłębnie nawilża i odżywia skórę,
  • lawendowy – intensywnie wygładza, zmniejsza widoczność blizn i rozstępów,
  • z mięty pieprzowej – daje uczucie chłodu i świeżości,
  • z werbeny – tonizuje skórę i energetyzuje,
  • eukaliptusowy – zabija wirusy, grzyby i bakterie,
  • różany – wzmacnia naczyńka krwionośne i łagodzi zaczerwienienia.

Jak go używać?

Mydło wyjmujemy z pojemnika suchą dłonią, nanosimy pod prysznicem na mokrą skórę twarzy i ciała i pozostawiamy na 5 minut. Po tym czasie spłukujemy ciało wodą. Skóra stanie się wówczas oczyszczona i nawilżona. Czarne mydło może być stosowane, wraz z rękawicą Kessą, podczas tradycyjnego, marokańskiego rytuału Hammam.

Mydło powinno być przechowywane w temperaturze poniżej 25℃ i zamknięte, by nie dostała się do niego woda.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *