Efektywny trening z hula-hop

Chyba wszystkie kobiety znają przyrząd gimnastyczny zwany hula-hop. Jest to obręcz wykonana z tworzywa, która może być wykorzystywana na wiele sposobów. Najbardziej popularne jest kręcenie kołem na wysokości talii i bioder. Takie ćwiczenie fantastycznie wpływa na wyszczuplenie talii oraz wzmocnienie mięśni, również mięśni kręgosłupa i pośladków.

Zalety ćwiczeń z hula-hop

Ćwiczenia z obręczą pozwalają na wymodelowanie sylwetki. Koło cieszy się dużą popularnością, szczególnie wśród kobiet, ponieważ pozwala pięknie wymodelować talię. Za pomocą ćwiczeń z hula-hop można uzyskać świetne efekty podczas ćwiczeń w domu oraz na świeżym powietrzu. Podczas kręcenia kołem pracuje wiele partii mięśni. W zależności od wyboru ćwiczeń, można wyszczuplić nie tylko talię, ale również biodra, uda, łydki, pośladki, a także ramiona. Ćwiczenia z obręczą podkręcają metabolizm, pomagają walczyć z cellulitem, ujędrniają skórę i zapewniają lepszą koordynację. Efekty ćwiczeń są widoczne dość szybko, co wpływa też na poprawę nastroju i zdrowia.

Jakie wybrać hula-hop?

W zależności od rodzaju i zaawansowania treningu oraz oczekiwanych efektów, można wybrać odpowiedni model koła. Klasyczna obręcz jest lekka i nie kosztuje dużo. Model ten nadaje się dla dzieci oraz osób, które rozpoczynają treningi. Niestety koło nie jest składane, zajmuje miejsce, a efekty treningu są mniej widoczne.

Kolejny model to hula-hop anionowe, które składa się z kilku części. Jest ono cięższe, niż koło tradycyjne i przeznaczone dla osób, które rozpoczynają trening mający na celu zrzucenie kilku kilogramów. Ważna jest odpowiednia motywacja. Przed rozpoczęciem treningów warto zmierzyć i zapisać obwody tych części ciała, które chcemy wyszczuplić.

Dobre efekty można uzyskać podczas używania hula-hop z masażerem. Ten model jest składany, a od wewnątrz posiada masujące wypustki. Trening wymaga więcej wysiłku, ponieważ koło jest cięższe. Dzięki temu ćwiczenia są bardziej skuteczne, a efekty szybciej widoczne. Cena koła jest wyższa i ze względu na swoją wagę nie nadaje się ono dla dzieci.

Hula-hop z wypustkami może na początku treningów powodować powstawanie siniaków, jednak dość szybko one znikają. Zadaniem wypustek wewnątrz obręczy jest wzmocnienie mięśni i uodpornienie na obciążenie, które generuje.

Parametry hula- hop, na które należy zwrócić uwagę, to waga oraz rozmiar koła. Obręcz powinna być dostosowana do anatomii osoby, która będzie z nią ćwiczyła. Należy pamiętać, że im większa obręcz, tym łatwiej się nią kręci, ale efekty uzyskuje się wolniej.

5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *