DlACZEGO WARTO WYBRAĆ SIĘ DO BRAFITTERKI?

Wybór biustonoszy jest obecnie bardzo duży, ale wciąż wiele kobiet nie wie, jak dobrać stanik tak, by odpowiadał ich wymaganiom estetycznym i potrzebom ciała. Odpowiednio dopasowany jest gwarancją dobrze wymodelowanego, naturalnie wyglądającego i zdrowego biustu oraz komfortu funkcjonowania. Na szczęście istnieją brafitterki, czyli profesjonalne konsultantki zajmujące się dopasowywaniem biustonoszy do indywidualnych potrzeb.

Czym jest brafitting

To indywidualne dobieranie biustonosza do kobiecych potrzeb i różnych sylwetek. Zwykle w sieciówkach można znaleźć biustonosze dostępne w rozmiarze od A do D, natomiast w profesjonalnych sklepach z bielizną, w których pracują i doradzają swoim klientkom brafitterki, można kupić staniki w rozmiarach do miseczki K, o zróżnicowanych obwodach zaczynających się od 60 cm pod biustem aż do 105 cm. Profesjonalny salon brafittingowy oferuje około 100 rozmiarów biustonoszy.

Kim jest brafitterka

To osoba świadcząca usługę brafittingu – najczęściej kobieta. Pomaga dopasować odpowiedni stanik, uwzględniając nie tylko upodobania klientek, ale także ich budowę ciała (rozmiar biustu, jego rozmieszczenie, strukturę, kształt), styl życia i zdrowie. Na tej podstawie określa najlepszy możliwy fason biustonosza oraz jego rozmiar.

Fot. K.R. Naumczyk

Brafitterki znakomicie orientują się w dostępnej ofercie, najnowszych trendach oraz kwestiach praktycznych. Podpowiedzą, w jaki sposób dbać o stanik, aby był inwestycją na długi czas, co robić, aby biust wyglądał dobrze i jak zbudować swoją bieliźnianą garderobę – jak dobrać fason idealny na co dzień lub na specjalną okazję, a jaki do uprawiania sportu.

Odpowiednio dobrana bielizna jest niezwykle ważna

Noszenie niedopasowanego stanika może powodować bóle karku, ramion oraz kręgosłupa. Wpijające się fiszbiny czy ramiączka powodują rany i wyżłobienia. Opadające ramiączka, zbyt luźne obwody pasów biustonosza, za małe czy za duże miseczki sprzyjają szybszemu opadaniu piersi. Te wszystkie czynniki wpływają negatywnie na komfort życia.

Praca z misją

Brafitterka zapytana o jej ulubioną część pracy zapewne powie, że to chwila radości, która płynie z faktu pomocy kobiecie w odnalezieniu biustonosza, który naprawdę pasuje.

Osoby oferujące tę profesjonalną usługę zajmują się nie tylko problemami fizycznymi lub wizualnymi, ale także tymi natury emocjonalnej. Wszystkie te kobiety oczekują od brafitterek zrozumienia, dyskrecji, empatii oraz dużego zasobu fachowej wiedzy.

AUTOR: IZABELA SAKUTOVA – międzynarodowy ekspert brafittingu i prekursorka tej usługi w Polsce. Autorka książki Brafitting. Lifting piersi bez skalpela. Organizatorka kampanii Dotykam=Wygrywam promującej profilaktykę raka piersi. Założycielka fundacji „Wsparcie na Starcie” działającej warsztatowo w szkołach i budującej w nastolatkach zdrowe nawyki dotyczące dbania o biust.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *