Dlaczego podczas miesiączki warto korzystać z ekologicznych artykułów higienicznych?

Stale rosnąca świadomość dotycząca ochrony środowiska sprawia, że coraz więcej kobiet podczas miesiączki sięga po ekologiczne artykuły higieniczne. Stosowanie przyjaznych dla natury podpasek, tamponów czy też kubeczków menstruacyjnych może przyczynić się do znacznego zmniejszenia ilości odpadów. Sprawdź, dlaczego zakup ekologicznych produktów może się opłacać. Wbrew pozorom nie chodzi tylko o ekologię!

Pełne bezpieczeństwo i ochrona zdrowia

Produkcja tradycyjnych artykułów higienicznych wiąże się ze stosowaniem środków chemicznych (np. chloru), kwasów oraz sztucznych materiałów (np. modyfikowanej genetycznie bawełny), które nie są obojętne dla zdrowia kobiety. Niektóre badania wskazują, że długotrwałe korzystanie z pełnych chemii podpasek i tamponów może działać rakotwórczo oraz zaburzać gospodarkę hormonalną. Wiele kobiet skarży się również na infekcje intymne, podrażnienia i odparzenia.

Firma gentleday.pl oferuje ekologiczne artykuły higieniczne wykonane z naturalnych surowców. Takie produkty zapewniają wrażliwej skórze okolic intymnych oddychanie, nie wywołują alergii oraz gwarantują pełny komfort noszenia. Warto również zainteresować się dostępnymi na stronie kubeczkami menstruacyjnymi, które posłużą przez wiele lat i są uważane za jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań w trakcie miesiączki.

W trosce o środowisko naturalne

Podpaski ekologiczne są wykonane z naturalnych materiałów, nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych i znacznie szybciej ulegają biodegradacji. Tampony oraz podpaski ekologiczne zostały stworzone z myślą o ochronie środowiska, dlatego sporo uwagi poświęcono zwiększeniu chłonności, co przyczynia się do zużycia mniejszej liczby jednorazowych artykułów higienicznych.

Prawdopodobnie najbardziej ekologicznym rozwiązaniem jest kubeczek menstruacyjny. Jest to produkt wielokrotnego użytku, który przy odpowiedniej pielęgnacji może być wykorzystywany nawet przez kilkanaście lat. Pozwala to na ograniczenie do minimum produkcji odpadów. Warto również zainteresować się podpaskami wielorazowymi, choć jest to rozwiązanie wymagające regularnego prania specjalnych wkładek.

Ekologiczne artykuły higieniczne to oszczędność dla portfela

Na pierwszy rzut oka ekologiczne artykuły higieniczne mogą wydawać się dość drogim rozwiązaniem. Ich cena jest przeważnie nieco wyższa niż w przypadku produktów popularnych marek, jednak są znacznie wydajniejsze. Tampony i podpaski ekologiczne odznaczają się zwiększoną chłonnością, dzięki czemu nie wymagają tak częstego wymieniania, także w przypadku obfitych miesiączek.

Ze względu na mniejsze zużycie może okazać się, że korzystanie z tego typu produktów jest tańsze niż w przypadku tradycyjnych artykułów higienicznych. Zakup z pozoru dość drogiego kubeczka menstruacyjnego to inwestycja na lata, która może zwrócić się w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Ostatecznie w portfelu fanki ekologii może zostać więcej pieniędzy niż u osoby stosującej tradycyjne produkty.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *