„Dirty Dancing” ma już 30 lat!

magazynkobiet.pl - Fotolia 123471844 Subscription Monthly XL 1050x700 - „Dirty Dancing” ma już 30 lat!
Beauty luxury blonde woman with and mirror. Attractive young woman in beautiful dress sitting in front of a large mirror, to primp

„Dirty Dancing” pojawił się w kinach 1987 roku. Wówczas nikt się nie spodziewał, że historia 16-letniej Frances, nazywanej Baby, skradnie serca milionów fanów na całym świecie! Z pewnością każdy z Was widział film „Dirty Dancing” Emile Ardolino choć raz. To przez tę oszałamiającą muzykę, zmysłowy taniec, poruszającą nostalgię oraz romans pomiędzy Johnny’m (Patrick Swayze) i Baby (Jennifer Grey). Nawet po 30 latach ten muzyczny klasyk porusza nasze serca. To już naprawdę 30 lat? Tak, pierwsza premiera filmu (poza Festiwalem Filmowym Cannes) odbyła się w Stanach Zjednoczonych, 21 sierpnia 1987 r. Istnieje wiele sposobów na świętowanie tych wyjątkowych urodzin, przyjrzyjmy się kilku z nich!

Tematyczne wydarzenia na planie filmu
Mimo, że film został nakręcony w Virginii i Północnej Kalifornii, akcja dzieje się w górach Catskill w Sullivan County w latach 60’. Jak poinformował New York Times, to właśnie tam hotele proponują oferty spędzenia tego weekendu w wyjątkowy sposób. Oczywiście obecność na planie filmowym w 30-lecie „Dirty Dancing” to nie lada gratka dla każdego fana!

Edycja „Dirty Dancing” z okazji 30-tych urodzin
Pojawiła się limitowana edycja dla kolekcjonerów filmowych „Dirty Dancing: 30th Anniversary Edition”, zawierająca ekskluzywne wspomnienia, nigdy wcześniej niepublikowany wywiad i dodatkowe „featurette”, czyli średniometrażowe filmy (DVD + Blu-ray + Digital).

„Soundtrack Dirty Dancing w liczbach”
Z wywiadu przeprowadzonego w tym roku przez Toma Power’a w tym samym studiu, w którym nagrywano soundtrack do filmu „Dirty Dancing” z Michael Lloydem wiemy, że praca nad tym klasykiem wcale nie była usłana różami. Producent Vestron Pictures nie dostał pokaźnego budżetu na obsadę filmową i z tego względu spodziewano się „małej produkcji„. Na szczęście, nie zaszkodziło to sukcesowi – był on o niebo większy, niż wszyscy myśleli, wliczając swój soundtrack. Muzyka z „Dirty Dancing” trafiła na najwyższe listy przebojów i skradła serca kilku generacji. Album sprzedał w swoim czasie imponujące 32 miliony egzemplarzy i nawet po 30 latach dalej cieszy się swoją popularnością!
Soundtrack pojawił się 4 sierpnia 1987 tuż przed premierą filmową w Ameryce. Z tej okazji team ShopAlike przygotował infografikę „Dirty Dancing soundtrack w liczbach” z 10. faktami o tej ikonie muzyki!

„Dirty Dancing” w Polsce
Droga „Dirty Dancing” do polskich serc przebiegła w nietypowy sposób. Nie kino, a telewizja satelitarna i kasety VHS przejęły tę dystrybucję. Na początku lat 90’ w erze kaset wideo, pirackich klipów i odtwarzaczy wideo Orion, „Dirty Dancing” było jednym z najczęściej wypożyczanych filmów. W niektórych wypożyczalniach trzeba było się zapisywać na listę oczekujących z nawet miesięcznym wyprzedzeniem! W Polsce dystrybucja filmu „Dirty Dancing” odbyła się pod tytułem „Wirujący Sex”.

magazynkobiet.pl - DirtyDancing w liczbach 10 faktow shopalike.pl  298x1024 - „Dirty Dancing” ma już 30 lat!

„Dirty Dancing” ma już 30 lat!
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *