Derma roller – czarodziejska różdżka XXI wieku

Derma roller

Odmłodzenie skóry, poprawa jędrności i owalu twarzy, wygładzenie, spłycenie zmarszczek, zmniejszenie porów, rozstępów i blizn, redukcja przebarwień oraz łysienia, efekt pogrubienia skóry właściwej (co wpływa na zwiększenie jej odporności na czynniki zewnętrzne), rewitalizacja, odmłodzenie, odżywienie i rozjaśnienie. Wszystko to za sprawą jednego urządzenia – i nie jest to bynajmniej czarodziejska różdżka, jak mogłoby się wydawać, lecz Derma roller.

Gabinet kosmetyczny w domu

Zabiegi z użyciem derma rollerów, czyli inaczej terapia mikroigłowa, w ostatnim czasie stały się bardzo popularne, nie tylko w gabinetach kosmetycznych, ale również w domowych pieleszach. Z racji możliwości zakupienia rollera, każda kobieta może używać go samodzielnie w domu. Terapia mikroigłowa stanowi alternatywę dla mezoterapii igłowej.

Igiełki cudów

Derma roller to rolka wyposażona w określoną liczbę cienkich i ostrych igiełek o różnej długości: od 0,2 mm do 0,5 mm, wykonanych z tytanu lub innego tworzywa. W precyzyjny sposób przekłuwają one wierzchnie warstwy skóry, tworząc w niej mikrokanaliki umożliwiające efektywne i szybkie dostarczenie substancji aktywnych w głąb skóry. Nakłucia ponadto pobudzają proces regeneracji skóry i stymulują naturalną syntezę kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za prawidłowe napięcie i strukturę skóry. Efekt, który można uzyskać po serii zabiegów, jest uzależniony od ilości i długości igieł. Optymalnie powinno wykonywać się od 1 do 3 zabiegów w miesiącu.

Pamiętaj o sterylności

Podczas domowego zabiegu derma rollerem bardzo istotne jest zachowanie sterylności, dezynfekcja rolki oraz dłoni. Rolkę możemy zdezynfekować w gorącej wodzie, a następnie spryskać ją oraz ręce płynem do dezynfekcji. Skóra powinna być bardzo dokładnie oczyszczona oraz zdezynfekowana i osuszona, a po zabiegu należy wsmarować w nią specjalistyczny produkt przeznaczony do stosowania po mezoterapii tj. ampułki, oczyszczony kolagen lub kwas hialuronowy.
Cały zabieg trwa około 15-20 minut. Nie należy on do zbyt komfortowych, ale nie jest również bardzo bolesny. Na pewno motywacją dla wielu pań będą uzyskane efekty.

5/5 - (2 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *