Czarne motyle Ewy Minge

Rak to nie wyrok. Można z nim wygrać, podobnie jak z wieloma innymi przewlekłymi chorobami. To właśnie wsparcie osób doświadczonych przez los stawia sobie za cel Fundacja Black Butterflies, założona przez Ewę Minge.

Fundacja zainaugurowała działalność pokazem najnowszej kolekcji haute couture Black Butterflies w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Całkowity dochód ze sprzedaży kolekcji, która premierę miała w lipcu podczas Paris Haute Couture Fashion Week, wsparł działalność fundacji. Ewa Minge jest najbardziej rozpoznawalną polską projektantką na świecie. Swój modowy biznes z powodzeniem prowadzi od dwudziestu pięciu lat. Ubierały się u niej gwiazdy międzynarodowego formatu, m.in. Cheryl Cole, Paris Hilton, Kelly Rowland, LaToya Jackson, Ivana Trump, Adriana Karembeu i wiele innych.

Projektantka od lat udziela się charytatywnie. Idea, by działać na szerszą skalę i za pomocą odpowiedniej instytucji, narodziła się tuż po tegorocznym Paris Haute Couture Fashion Week, na którym kolekcja Black Butterflies odniosła ogromny sukces. Zainspirowało to czołową polską projektantkę do założenia Fundacji „Black Butterflies”. I tak czarne motyle zaczynają żyć własnym życiem. Będą nie tylko zdobić, ale przede wszystkim nieść pomoc potrzebującym. – Zajmuję się modą i tworzeniem dóbr luksusowych od dwudziestu pięciu lat, ale zdążyłam się przekonać, że najwyższym dobrem luksusowym jest ludzkie życie i zdrowie. Zbudowałam dom mody i zbuduję teraz Dom Życie. Jedno drugiemu nie przeszkadza, a mi znacznie poprawi trawienie… blichtru tego świata – mówi Ewa Minge.

O fundacji

Black Butterflies” to fundacja, która ma za zadanie aktywowanie ludzi chorych na nowotwory oraz inne ciężkie choroby do walki o zdrowie i normalne, godne życie. Pierwszym projektem fundacji „Black Butterflies” jest stworzenie Domu Życie – miejsca alternatywnego dla hospicjum, którego warunki będą zaprojektowane w estetyce i atmosferze domowej. Fundacja będzie realizować warsztaty terapeutyczne poprzez sztukę, tzw. art-terapię. Zapewni także pomoc prawną chorym i ich rodzinom. Fundacja nie ogranicza się do chorób nowotworowych. Pod opieką Ewy Minge – pomysłodawczyni fundacji – już od lat znajdują się osoby niepełnosprawne, chore na stwardnienie rozsiane czy Zespół Downa. Podopieczni fundatorki swoją drogą i historią zmobilizują innych, podobnie dotkniętych chorobą, do normalnego życia. Jedna z nich zasiada w Radzie Fundacji, pracuje zawodowo i aktywnie uczestniczy w organizowaniu inauguracji.

 

Oceń ten artykuł

Polecane:

1 komentarz

  • Junior pisze:

    Od nastepnego tygodnia rozpoczynam odchudzanie, kto się odchudza ze mna?
    Znalazłam w google dobry sposob na chudnięcie, wygoglujcie sobie – Jak szybko schudnąć Kamidoni zaleca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *