CYBULSKI W HOTELU SOPOT

W ramach cyklicznego, wyjątkowego wydarzenia „Cybulski w Hotelu Sopot”, Festiwal Visa Kino Letnie Sopot–Zakopane 2017 oraz Hotel Sopot zapraszają na projekcję filmu „Do widzenia do jutra” w reż. Janusza Morgensterna. Projekcja odbędzie się we wtorek, 18 lipca, w Hotelu Sopot o godz. 22.00

Zbigniew Cybulski gości w Hotelu Sopot w każdy wtorek wakacji w ramach 10. jubileuszowej edycji festiwalu Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2017. Cykl filmowy dedykowany twórczości Zbigniewa Cybulskiego to specjalna atrakcja tegorocznego festiwalu, organizowana wspólnie z Hotelem Sopot.

Z okazji 90.lecia urodzin oraz 50.lecia tragicznej śmierci Zbyszka Cybulskiego, organizatorzy festiwalu, Visa Kino Letnie wspólnie z Hotelem Sopot, postanowili oddać hołd „polskiemu Jamesowi Deanowi”, który mówił, że najlepsze swoje lata spędził w Sopocie. To właśnie na Wybrzeżu założył wraz z Bogumiłem Kobielą, Jackiem Fedorowiczem i innymi, słynny studencki teatr BIM-BOM. W Sopocie spotykał się z najlepszymi reżyserami polskiej kinematografii: Jerzym Kawalerowiczem, Januszem Morgensternem, Andrzejem Wajdą czy Tadeuszem Konwickim.

Najbliższy pokaz jest szczególny. Debiut reżyserski Janusza Morgensterna „Do widzenia, do jutra” powstał w Trójmieście. Tło wydarzeń, o których opowiada film, stanowią autentyczne wątki z życiorysu Zbyszka Cybulskiego. Sceny filmu realizowane były w prawdziwych gdańskich piwnicach studenckich, utrwalając niepowtarzalne zjawisko, jakimi były kabarety w drugiej połowie lat 50.

Wszystkie filmy są wyświetlane w unikatowej wersji, po rekonstrukcji cyfrowej,
z angielskimi napisami. Na projekcje w magicznym ogrodzie Hotelu Sopot zapraszamy również gości i turystów z zagranicy.

W ramach cyklu „Cybulski w Hotelu Sopot” swoją obecność potwierdzili wyjątkowi goście, m.in. Jacek Fedorowicz, Małgorzata Potocka czy Filip Bajon, którzy będą wspominać Zbyszka Cybulskiego.

„CYBULSKI W HOTELU SOPOT”
Projekcje w każdy wtorek lipca i sierpnia.
lipiec, godz. 22:00; sierpień, godz. 21:30
Wstęp wolny

18.07 „Do widzenia do jutra” –  reż. Janusz Morgenstern 80′ 
25.07 „Niewinni czarodzieje” – reż. Andrzej Wajda 83′ 
01.08 „Giuseppe w Warszawie”- reż. Stanisław Lenartowicz 99′
08.08 „Rękopis znaleziony w Saragossie”- reż. Wojciech Has 177′
15.08 „Salto” – reż. Tadeusz Konwicki – 100′
22.08 „Jowita” – reż. Janusz Morgenstern – 91′
29.08 „Wszystko na sprzedaż” – reż. Andrzej Wajda 94′

Więcej informacji na:
www.Kino.Visa.pl
www.HotelSopot.eu
www.outdoorcinema.pl

Kontakt:
Edyta Bach
501232302
edyta@kinoletnie.pl

Hotel Sopot****
ul. J.J. Haffnera 88
81-715 Sopot

Dziękujemy za możliwość realizacji tego wydarzenia Studiom Filmowym KADR i ZEBRA, Cyfrowemu Repozytorium Filmowemu oraz Hotelowi Sopot.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *