Co to jest lakier hybrydowy do paznokci?

brokat do paznokci

Manicure hybrydowy, hybrydowe stylizacje paznokci, paznokcie hybrydy – nazwy te już na dobre zamieszkały w ofertach salonów kosmetycznych. Co do zasady klientki kojarzą już o co chodzi w tych kwestiach. Jednak czy dokładnie wiemy co to są lakiery hybrydowe? Nie, nie mówimy tu o ich zaletach, czyli byciu lakierami trwałymi, łatwymi w aplikacji i dostępnymi w wielu kolorach. Chodzi tu o dużo dokładniejszy opis samego produktu. Ten, dla ułatwienia, zamieszczamy Wam poniżej.

Formuła lakieru hybrydowego

O tym, że formuła lakieru hybrydowego zdecydowanie różni się od tej, jaką ma lakier tradycyjny, nie musimy chyba mówić. Gdy pytamy: lakiery hybrydowe co to warto jednak wspomnieć o tym, że są one mocno napigmentowanymi, polimerowymi wersjami lakierów które pozbawione są rozpuszczalników w swoim składzie. By je utwardzić (zmienić ze stanu płynnego w stały) potrzebne jest tu użycie światła LED lub UV stanowiącego katalizator procesu utwardzania.

Gdy już wiemy lakiery hybrydowe co to znaczy możemy przejść do skupienia się na plusach takiego rozwiązania. Najważniejszym z nich jest bodaj trwałość. Prawidłowo wykonana stylizacja tego typu utrzyma się na paznokciach przez około trzy tygodnie, czasem nieco dłużej. Salon kosmetyczny będziemy musiały odwiedzać więc średnio raz na miesiąc (w przypadku lakieru tradycyjnego nowe malowanie trzeba robić co kilka dni). Niemniejsze znaczenie ma także duża odporność omawianego manicure dzięki której nawet podczas wykonywania nieco bardziej wymagających prac mamy zwiększoną pewność, że nic nam nie odpryśnie.

Co dalej? Warto podkreślić, że mamy w tym wypadku do wyboru formuły zarówno w pełni kryjące, jak i półtransparentne oraz transparentne. Lakier hybrydowy transparentny co to znaczy? Dokładnie tyle, że po pomalowaniu nim paznokci naturalna płytka jest widoczna pod lakierem, dzięki czemu uzyskujemy efekt delikatny i bardzo naturalny. W przypadku formuły półtransparentnej przezroczystość ta jest po prostu mniejsza.

Analizując temat: hybrydowy lakier do paznokci co to jest wiele osób pomija ostatnią ważną kwestię. Chodzi o to, że masa hybrydowa świetnie zabezpiecza nasze naturalne paznokcie przed ryzykiem niechcianego uszkodzenia. Jest to kluczowe zwłaszcza w przypadku kruchych, łamliwych paznokci na których lakier tradycyjny po prostu nie chce się dobrze trzymać i ma tendencję do odpryskiwania. Utwardzona masa hybrydowa trzyma wszystko w ryzach i pozwala cieszyć się pięknym efektem na dłoniach przez naprawdę długi czas. A takiego efektu oczekują przecież wszystkie kobiety.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *