Co czyta Mademoiselle? – Propozycje na weekend

Włoszki. Czego mogą nas nauczyć?

Gabriella Contestabile

Wydawnictwo Literackie

Kobiecość po włosku. Jak przeżyć własne Rzymskie wakacje, być jak Monica Belluci i kochać życie z wzajemnością. Przebojowe, pewne siebie, niezależne. Włoszki nie mają sobie równych, jeśli chodzi o temperament i fason. To one rządzą w domu, a gdy idą ulicą – roześmiane, zniewalająco seksowne i eleganckie – świat leży u ich stóp. Chciałybyśmy być takie. Czy to możliwe? Jak one to robią, że znajdują czas na plotki z przyjaciółką, gotowanie dla całej rodziny, własne przyjemności, pracę, której poświęcają się z pasją i wyobraźnią, a przy tym zawsze wyglądają ponętnie? By zrozumieć ten sekret, warto wraz z autorką zajrzeć do domów zwykłych Włoszek, wsłuchać się w głosy gwiazd włoskiego kina, odwiedzić warsztaty florenckich rzemieślników i pracownie odważnych projektantek.

Oddech w związkach

Grzegorz Pawłowski

Wydawnictwo Zwierciadło

Świadomość tego, jaki wpływ ma oddech na jakość życia, rośnie. Dotyczy on także sfery uczuciowej i seksualnej. Możesz wykorzystać go do pogłębiania relacji z samym sobą, pełniejszego doświadczania własnych uczuć i drugiej osoby. Trening oddechowy pomoże też czerpać więcej satysfakcji z seksu. Żeby kochać innych i być kochanym, trzeba w pierwszej kolejności pokochać samego siebie. To oklepane już zdanie nabiera wymiaru praktycznego w książce „Oddech w związkach”. Grzegorz Pawłowski – coach oddechem z dwudziestoletnim doświadczeniem w prowadzeniu sesji indywidualnych – twierdzi, że praktykowanie ćwiczeń oddechowych jest inwestycją w kapitał, który później wnosisz do związku. Tak, kreujesz związek, w jakim jesteś. Trochę w niego wpadasz – „fall in love” – wpadasz ślepo w miłość, kiedy sobą nie kierujesz. Warto trochę uporządkować tę sferę. Nie odbierze to jej romantyzmu, a na pewno zmniejszy jej dramatyzm.

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa

Krzysztof Gureczny

Wydawnictwo Agora

Alibi jest dla psów. Rozgłos jest dla branży. Bohater książki Krzysztofa Gurecznego w bandziorskim świecie spędził cztery dekady. Zmieniła się mafia, zmieniła się policja, zmienił się ustrój Polski, a on ciągle jest nieuchwytny. Ma przeciętny samochód i przeciętny dom, ale obraca milionami. Unika rozgłosu, ale pociąga za wszystkie sznurki. W szczerej rozmowie opowiada, ile wspólnego z prawdą mają opowieści skruszonych gangsterów i w jaki sposób stał się tym, kim jest. Na kanwie tej historii powstał film w reżyserii Macieja Kawulskiego. Jak Zostałem Gangsterem: Historia Prawdziwa według scenariusza Krzysztofa Gurecznego wchodzi do kin 3 stycznia 2020.

Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood

Thomas O’Neill, Dan Piepenbring

Wydawnictwo Akurat

Wstrząsający reportaż odkrywający prawdę o zbrodniach Charlesa Mansona. Latem 1969 roku Charles Manson zleca członkom swojej sekty brutalne morderstwa w Hollywood. W ciągu dwóch dni ginie 7 osób, w tym Sharon Tate, żona Romana Polańskiego. Pół wieku później reporter Tom O’Neill publikuje nieznane dotąd fakty, obalające „oficjalną wersję wydarzeń” tej legendarnej zbrodni. Jeśli myślisz, że znasz prawdę, mylisz się. O’Neill prace nad książką prowadził przez 20 lat. Gdy w 1999 roku zaczął zgłębiać temat, natrafił na setki nieścisłości w relacji policji i prokuratury. Z kim tak naprawdę zadawał się Manson i jak daleko posunęli się jego hollywoodzcy znajomi, żeby ukryć swoje powiązania? Dlaczego śledczy nie powstrzymali go, mając ku temu tak wiele okazji?

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *