Prawdziwa historia królowej narkotykowego imperium, która zaczęła pracować jako tajna agentka

Oparta na faktach elektryzująca opowieść przedstawia życie kobiety uwięzionej między dwoma światami, która niebezpiecznie balansuje na krawędzi.

Pochodzącą z wyższych kolumbijskich sfer i wykształconą w Europie Pilar cechuje mieszanka nieodpartego uroku i bezwzględnej przebiegłości. Od zawsze pociągało ją wszystko co zakazane, również nieodpowiedni i niebezpieczni mężczyźni. To właśnie przez nich Pilar zostaje uwikłana w handel kokainą w jednym z największych światowych karteli, stając wkrótce na czele organizacji.

Po dwóch nieudanych małżeństwach i trudnej ucieczce z narkotykowego świata Pilar osiedla się z dziećmi na Florydzie. Spokojne życie zakłóca były mąż, który w zamian za obietnicę skrócenia wyroku wydaje jej nazwisko rządowej agencji walczącej z narkotykami.

Kobieta zostaje zmuszona do infiltracji niebezpiecznego kartelu w ramach akcji „Operacja Księżniczka”, której celem miało być przechwycenie dziesiątek milionów dolarów i kokainy wartej pół miliarda dolarów.

Pilar wciela się w swoją rolę tak dobrze, że zostaje porwana przez  kolumbijskich partyzantów. Czy ktoś ją ocali, zanim porywacze odkryją, że mają w swych rękach tajną agentkę?

 

Ta książka obudziła we mnie przekonanie, że gdyby przemytnicy narkotyków zajęli się pisaniem książek, byłyby one największymi bestsellerami na świecie. Wszystko dlatego, że ich wyobraźnia zdaje się nieograniczona, co we wstrząsający sposób podkreśla Uwikłana.  

Daniel Muniowski, Strefa Czytacza

Życie pisze najciekawsze scenariusze, a ta książka jest tego żywym dowodem. Polecam!

– Anita Boharewicz, Book Reviews by Anita

 

Fascynujące spojrzenie na międzynarodowy handel narkotykami. Pióro Portera sprawia, że opowieść Pilar nie pozwala się oderwać czytelnikowi od pierwszej do ostatniej strony. Książkę czyta się, jak pełen zwrotów scenariusz filmu akcji.

– „Publisher’s Weekly”

 —–

O AUTORZE:

Bruce Porter – profesor, który wiele lat wykładał na amerykańskiej uczelni Columbia University Graduate School of Journalism. Dziennikarstwo to jego niebywała pasja, którą realizował pracując jako redaktor oraz pisarz w  „Newsweeku”. Mieszka w Nowym Jorku ze swoją żoną – malarką, Sarą Roszak. W wolnych chwilach odsłania arkana sztuki dziennikarstwa, ucząc więźniów z zakładu karnego w swoim mieście.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *