Bateria umywalkowa grafitowa – Wady i zalety grafitowej armatury!

Bateria umywalkowa grafitowa – Wady i zalety grafitowej armatury!

Zauważyć można, że na przestrzeni lat wyposażenie łazienkowe uległo znacznej zmianie. Dotyczy ona nie tylko jej funkcjonalności, ale także i estetyki. Nikogo nie dziwi już na przykład spora popularność baterii łazienkowych czarnych, chociaż jeszcze kilka lat temu były prawdziwym zaskoczeniem. Obecnie zauważyć można, że coraz chętniej wybierane są baterie umywalkowe grafitowe. Chcesz poznać wady i zalety takiej armatury? Jeśli tak – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Grafitowe baterie umywalkowe – zalety

Coraz więcej osób remontując łazienkę, decyduje się na zakup baterii w innym kolorze niż chrom. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ obecnie dzięki dobrze dobranej kolorystyce armatury, można stworzyć wnętrze skrojone na miarę swoich potrzeb i gustu. Jednymi z ciekawszych, które znajdują się na rynku są baterie do umywalki grafitowe. Kolor grafitowy jest ciemny, jednak nie jest tak mocny i głęboki jak armatura czarna.

Grafitowe baterie umywalkowe z pewnością idealnie sprawdzą się w wielu współczesnych aranżacjach i będą tym elementem wyposażenia, który będzie przyciągał wzrok i który będzie miał wpływ na charakter łazienki. Grafitowe krany pozwalają wprowadzić do wnętrza nieco elegancji i nowoczesności. Modele te zazwyczaj mają prostą formę i tym samym sprawdzą się przede wszystkim w łazienkach minimalistycznych, modernistycznych, chociaż na rynku znajdują się także baterie, które idealnie sprawdzą się w łazienkach klasycznych, industrialnych czy retro.

łazienka

Na co zwracać uwagę wybierając baterie do łazienki grafitowe?

Ogólnie możemy powiedzieć, że baterie, które znajdują się na rynku możemy podzielić na te lepszej, jak i gorszej jakości. Jednym z wyróżników jest cena armatury. Jednak nie tylko ona jest wyznacznikiem jakości kranów do umywalki. Przed zakupem baterii do umywalki w kolorze grafitowym, należy sprawdzić dokładnie parametry techniczne modelu, a nie kierować się tylko i wyłącznie jej designem. Ważne jest to z jakiego materiału został wykonany korpus baterii. Dobrze, jeśli będzie to mosiężny element. Materiał ten jest nie tylko wyjątkowo trwały, ale także i odporny na wiele negatywnych czynników, w tym na powstawanie korozji.

Istotny jest także rodzaj głowicy. Ta część decyduje o tym czy bateria będzie pozostawała przez długi czas bezawaryjna oraz czy przepływ wody będzie płynny. Najkorzystniej jest wybrać model z głowicą ceramiczną. Poza tym na codzienne użytkowanie baterii wpływ ma także to czy jest ona wyposażona w funkcje, technologie, pozwalające na zmniejszenie zużycia wody. Mogą być to różnego typu ograniczniki, przyciski eco, a także i perlatory, które znajdują się na końcu wylewki. Sam perlator potrafi zmniejszyć zużycie wody, nawet o 30%. Jego zadaniem jest mieszanie wypływającej wody z powietrzem. W rezultacie woda jest napowietrzana, ma większą objętość i zużywa się jej mniej.

W przypadku baterii do umywalki w innym kolorze niż chrom, powinno się zwracać uwagę także na rodzaj zastosowanej powłoki. Te gorszej jakości mogą po prostu szybko ulegać uszkodzeniu. Jednymi z lepszych są powłoki typu PVD. Materiał na codzień stosowany jest podczas wyrobu dobrej jakości sprzętów medycznych. Taka granitowa powłoka jest trwała, idealnie gładka oraz odporna na wiele czynników. Baterie umywalkowe grafitowe Omnires są jednymi z tych, które wyposażone są właśnie w tego typu powłoki.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *