Aplikator wieloigłowy Lyapko – produkt o wszechstronnym zastosowaniu

Aplikator wieloigłowy Lyapko to podstawowe wyposażenie gabinetów fizjoterapeutycznych i ośrodków odnowy biologicznej. Z urządzenia można jednak korzystać samodzielnie w domu. Produkt ma kształt standardowego, typowego wałka z rączką do trzymania, jednak wyróżnia go obecność licznych wypustek i kolców na powierzchni obrotowej. Jest lekki i poręczny, a jego działanie zależy od sposoby zastosowania. Dzięki temu jest uniwersalny i sprawdzi się przy wielu dolegliwościach.

Jak działa aplikator wieloigłowy Lyapko?

Działanie aplikatora może być różnorodne. Jeśli stosujemy go kilka minut w sposób intensywny, a ruchy są dość szybkie, wałek będzie pobudzał i działał tonizująco. Z kolei dłuższa, kilkunastominutowa terapia powolniejszymi ruchami sprawi, że organizm się rozluźni i zrelaksuje. Po aplikator wieloigłowy Lyapko warto sięgnąć celem:

  • rozluźniania zbyt napiętych grup mięśniowych,
  • zmniejszania objawów migreny i bólów mięśniowych,
  • poprawy miejscowego ukrwienia, np. przy terapii kontuzji ortopedycznych (skręcenia, złamania, zwichnięcia),
  • ujędrniania i zwiększania elastyczności skóry, zmniejszania widoczności cellulitu,
  • przyspieszania regeneracji tkanek, np. po intensywnych treningach,
  • mobilizacji blizn.

W niektórych sytuacjach masaż aplikatorem może przyczynić się do ograniczenia stanów zapalnych. Ważne, aby wykorzystywać produkt w sposób prawidłowy. Jedynie zachowanie właściwej metodyki zabiegu przyniesie oczekiwane rezultaty. 

Jak stosować aplikator wieloigłowy Lyapko?

Aplikatora wieloigłowego Lyapko należy stosować do wykonywania zabiegów w formie dynamicznej – mowa o masażach miejscowych z różną intensywnością. Czas trwania takiego masażu powinien wynosić 10-15 minut. Im większa partia ciała poddawana masażowi, tym dłuższy czas trwania. Jednocześnie należy pamiętać o systematyczności – czynność wykonujemy codziennie przez okres 2 tygodni, po czym należy zrobić przerwę. Kierunek wykonywania ruchów na ogół nie ma znaczenia – dobieramy natomiast intensywność ucisku skóry i szybkość przesuwania wałka po ciele. Skóra przed zabiegiem powinna być czysta i sucha. Wszelkie kremy i ewentualne inne kosmetyki stosujemy dopiero po zakończeniu masażu. 

Nie należy masować świeżych, niezagojonych blizn, zmian i ran skóry oraz oparzeń. Przeciwwskazaniem do użycia aplikatora wieloigłowego Lyapko jest również zakrzepowe zapalenie żył. Po użyciu produktu należy go zdezynfekować lub dokładnie umyć, najlepiej delikatnymi roztworami myjącymi, a następnie dobrze osuszyć. Przechowujemy go w suchym i przewiewnym pomieszczeniu, dzięki czemu jego żywotność będzie dłuższa.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *