Ambasadorka polskiego designu z wizytą w Trójmieście

 

Bohaterka książek i programów telewizyjnych. Designerka, której twórczość doceniła m.in. Donna Karan i Mario Testino. Projektantka, której prace szturmem podbiły europejskie rynki zdobywając m.in. nominację do nagrody prestiżowego magazynu Wallpaper, Red Dot Design Award oraz Design Management Europe Award. Renomowane muzea sztuki nowoczesnej w Polsce i Europie mają w swoich zbiorach jej kolekcje. Magdalena Lubińska uznawana za ambasadorkę polskiego designu na rynkach międzynarodowych będzie gwiazdą 5. urodzin Centrum Designu Gdynia.

9 grudnia 2016 o godz. 17:30 w sali kinowej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia uczestnicy wykładu pt. „…TO DESIGN” będą mieli niepowtarzalną szansę na spotkanie z docenianą na świecie artystką, która podzieli się swoim doświadczeniem w zakresie wzornictwa przemysłowego.

Opowie o tym, jak wygląda proces tworzenia innowacji napędzanych designem na przykładzie firm z branży bankowej i AGD działających w Polsce. Zainteresowani designem dowiedzą się też, jaki wpływ na budowanie scenariuszy przyszłości ma praca multidyscyplinarnych zespołów, a jaki panujące trendy społeczne i technologiczne.

Jesteś profesjonalistą branży kreatywnej: projektantem, grafikiem, marketingowcem lub kierownikiem produkcji? Nie zmarnuj szansy i zapisz się na wykład już dziś! Liczba miejsc ograniczona.

Wykład „…TO DESIGN” to część scenariusza obchodów 5. urodzin Centrum Designu Gdynia. W programie znalazły się także warsztaty „Kooperacja TO DESIGN” i wystawa „Innowacja TO DESIGN. Innowacje firm parkowych”. Wśród pozostałych atrakcji, jakie zaplanowano na 9 grudnia, będzie można m.in. wznieść jubileuszowy toast, skosztować urodzinowej babeczki i poznać bliżej zespół Centrum Designu Gdynia.

Magdalena Lubińska

projektantka, absolwentka Wydziału Malarstwa na Uniwersytecie Śląskim i współpracownika Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W projektowanych wzorach wykorzystywała motywy ludowe, jednoznacznie kojarzone z Polską, co później zostało bardzo dobrze przyjęte i stało się źródłem sukcesu

Magdalena Lubińska jest dyrektorem generalnym i współzałożycielką biura projektowego CODE Architecture & Design. Specjalizuje się w design-driven innovation, zarządzaniu designem, budowaniu strategii i rozwoju marek w oparciu o design. Magdalena Lubińska jest jedną z bohaterek książki „Discovering Women in Polish Design” autorstwa Gian Luca Amadei oraz filmu pod tym samym tytułem wyprodukowanego przez Canal+.

Program: http://centrumdesignu.gdynia.pl/pl/event/to-design-5-lat-cdg.html

lubinska

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *