Walentynki w cygańskich rytmach

12.02, o godzinie 17:00 Polska Filharmonia Bałtycka przygotowała koncert dedykowany zakochanym. Podczas tego romantycznego wieczoru na scenie PFB pojawi się Roby Lakatos – gwiazda muzyki cygańskiej!

Koncert walentynkowy to idealna propozycja dla Melomanów, którzy chcą spędzić wieczór tylko we dwoje w sposób zupełnie wyjątkowy. Roby Lakatos jest bowiem znany z tworzenia wokół siebie magicznej atmosfery. Jego kreacja artystyczna skłania uczestników jego koncertów do celebrowania chwili i cieszenia się przyjemnością, którą niesie wykonywana na żywo muzyka.

Roby Lakatos to cygański skrzypek, najwyższej klasy wirtuoz i muzyk o niespotykanej wszechstronności stylistycznej. Urodził się w rodzinie z wielkimi muzycznymi tradycjami. W wieku 9 lat rozpoczął karierę jako pierwszy skrzypek cygańskiej kapeli. Z równą swobodą gra muzykę klasyczną, jazz i swoją rodzimą muzykę węgierskich Romów. Jest unikalnym muzykiem, którego niepodobna zaszufladkować. Mówi się o nim cygański skrzypek, „skrzypek diabła”, wirtuoz muzyki klasycznej, improwizator jazzowy, kompozytor i aranżer, mistrz XIX-wiecznej muzyki – i każde z tych określeń jest w pełni zasłużone. Jest to muzyk uniwersalny, którego siła interpretatora wywodzi się z jego doświadczeń improwizatora i kompozytora. Jego klasyczne aranżacje wzmocnione są energią węgierskiej muzyki cygańskiej, przy jednoczesnym zachowaniu szacunku dla dorobku wielkich kompozytorów. Koncertował w największych salach koncertowych Europy, Azji i Ameryki.

Obok Roby’ego Lakatosa w Sali Koncertowej zagra Natalia Walewska – koncertmistrzyni Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. W programie znalazły się kompozycje V. Montiego, A. Piazzolli, V, Cosmy, J. Bocka, J. Williamsa, I. Csàmpai’ego i J. Bihary’ego. Te pełne pasji utwory będą doskonałym wprowadzeniem do walentynkowej randki.

Bilety od 15 złotych do nabycia w kasach PFB i online tu:

http://filharmonia.gda.pl/pl/repertuar/icalrepeat.detail/2017/02/12/1637/-/koncert-walentynkowy-roby-lakatos

Szczegóły: bilety@filharmonia.gda.pl i pod numerem telefonu: 58-320-62-62.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *