6 sposobów na skuteczny demakijaż twarzy

W drogeriach dostępny jest szeroki wachlarz kosmetyków, mających zapewnić skuteczne usunięcie makijażu. Który z nich wybrać i jaki najlepiej wpłynie na kondycję skóry?

W ciągu dnia na twarzy gromadzą się różnego rodzaju zanieczyszczenia, które blokują pory i utrudniają skórze oddychanie oraz regenerację. Z tego powodu demakijaż jest niezbędny. Bez niego skóra traci świeży wygląd i wygląda na zmęczoną. Właściwe oczyszczanie i pielęgnacja pozwalają na uniknięcie wielu problemów ze skórą. Istnieją różne rodzaje kosmetyków, które ułatwiają dbanie o cerę po ciężkim dniu. W sklepach internetowych, takich jak Showroom można znaleźć różne, często nieznane kosmetyki. Wybór właściwego produktu do demakijażu jest zależny od stanu i rodzaju cery.

1. Mleczka

Najlepszy wybór dla cery suchej, normalnej oraz podrażnionej. Składniki lipidowe zawarte w mleczku mają na celu natłuszczenie i nawilżenie skóry. Dodatkowo, zmniejszają również uczucie podrażnienia. Dla cery tłustej zaleca się stosowanie produktów lekkich, nie zatykających porów, dzięki czemu cera nie będzie się błyszczeć.

2. Żele i pianki

Doskonałe dla cery trądzikowej i przetłuszczającej się. Żele i pianki po kontakcie z wodą pienią się i pomagają w dokładnym usunięciu potu i łoju. Przy skórze suchej nie jest wskazane użycie wody, która dodatkowo wysuszy skórę.

3. Tonik

Powinien być stosowany po użyciu żelu, pianki lub mleczka. Zadaniem tonika jest doczyszczenie skóry, odświeżenie i zamknięcie porów. Dla skóry suchej należy wybrać taki, który zawiera składniki nawilżające. Cera tłusta wymaga tonika bakteriobójczego i normalizującego.

4. Płyn micelarny

Uznawany za uniwersalny środek do demakijażu, który zawiera niezbędne minerały i witaminy ułatwiające pielęgnację skóry. Płyn micelarny tworzą cząsteczki wodne, które w kontakcie ze skórą usuwają pozostałości zanieczyszczeń.

5. Oleje

Naturalny demakijaż na bazie olejków stosowany jako usunięcie makijażu lub rytuał oczyszczający. Wykorzystuje się tu olejek rycynowy i wybrany olej bazowy do rozpuszczania brudu. To kolejna metoda uniwersalna, lecz w przypadku twarzy tłustej można czasami zauważyć efekt błyszczenia się skóry. Po stosowaniu olejów często nie trzeba korzystać z dodatkowych kremów. Niestety jest to metoda czasochłonna.

6. Rękawica do demakijażu

Wynalazek, który zyskał światową sławę dzięki swoim cudownym właściwościom. Rękawica zapewnia szybki i delikatny demakijaż bez użycia dodatkowych kosmetyków. W połączeniu z wodą rękawica ze specjalnych mikrowłókien usuwa cząsteczki brudu i nie podrażnia naskórka. Przy regularnym stosowaniu zużywa się ona po ok. 3 miesiącach. Rękawicę można znaleźć na Showroom.pl.

 

Odpowiednia pielęgnacja cery pozwoli na zachowanie jej dobrej kondycji i zdrowia. Dobierając kosmetyki odpowiednie do rodzaju cery zapewni się również dobre odżywienie i dokładne oczyszczenie. Demakijaż jest ważny i wcale nie musi być nudną rutyną.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *