Jastarnia – co robić? co zwiedzać? kiedy zarezerwować apartament?Jastarnia to jedna z tych nadmorskich miejscowości, która od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów. Jest jedną z ulubionych wakacyjnych destynacji  tych Polaków, którzy decydują się na spędzenie urlopu nad polskim morzem.

Ze względu na ogromne zainteresowanie noclegi powinniśmy rezerwować już na przełomie stycznia i lutego, czyli z około półrocznym wyprzedzeniem. Dotyczy to zwłaszcza apartamentów w Jastarni, hoteli i innych opcji o wyższym standardzie. O jedzenie  też możemy być spokojni. W lokalach gastronomicznych,  pełna oferta. Od fast foodów po ekskluzywne restauracje, gdzie niejednokrotnie zmuszeni będziemy do długiego oczekiwania na stolik.

Jastarnia dla aktywnych

Zaplanowanie urlopu w Jastarni to świetny pomysł zwłaszcza dla osób lubiących aktywne spędzanie wolnego czasu. Miłośnicy sportów wodnych mogą tu w pełni realizować swoje pasje. Od strony Zatoki, w licznych szkółkach, możemy rozpocząć naukę pływania na windsurfingu, kitesurfingu czy katamaranie, a zwolennicy spokojniejszych form rekreacji, mogą z kolei wypożyczyć i popływać na coraz popularniejszych deskach z wiosłem lub wziąć udział w zajęciach jogi na SUP-ie.

Miejscowość ta położona na Półwyspie Helskim niewątpliwie ma szereg atutów, które wyróżniają ją na tle innych kurortów. Z jednej strony Zatoka Pucka, będąca mekką entuzjastów różnorakich sportów wodnych, z drugiej otwarte morze z szerokimi, znacznie mniej niż w innych miejscach, zatłoczonym plażami niewątpliwie stanowią o atrakcyjności tego miejsca.

Noclegi i gastronomia

Doskonale rozwinięta baza noclegowa i gastronomiczna oraz ogólne zaplecze turystyczne, sprawiają, że wypoczynek w tej spokojnej poza sezonem miejscowości, to świetny wybór. Oferta noclegów jest bardzo bogata. Od pól namiotowo- kempingowych, poprzez domki letniskowe, kwatery prywatne po hotele i apartamenty. Jastarnia oferuje pełen wachlarz opcji zakwaterowania.

Niektóre apartamenty w Jastarni oferują w pakiecie zniżki na kursy sportów wodnych czy wypożyczenie sprzętu. Osoby, które nie wyobrażają sobie urlopu bez roweru, również nie będą zawiedzeni. Przez Jastarnię przebiega ścieżka łącząca Hel z Władysławowem.

Zupełnie bezkolizyjna, wiodącą w większości w malowniczym terenie, wzdłuż brzegów Zatoki jest dostępna nawet dla najmłodszych adeptów kolarstwa. Ci, którzy nie zabrali ze sobą własnych rowerów, mogą skorzystać z usług licznych wypożyczalni.

Atrakcje Jastarni 

Wczasowicze nie szukający sportowych wrażeń również, nie będą się w Jastarni nudzić. Oprócz plażowania, spacerów i atrakcji charakterystycznych dla nadmorskich miejscowości jak tory gokartowe, wesołe miasteczko czy wycieczki turystycznymi melexami, możemy zwiedzić Półwysep Helski z lotu ptaka, dzięki organizowanym na pobliskim lotnisku lotom widokowym.

Ambitniejsi i ciekawi historii z pewnością powinni zainteresować się zwiedzaniem szlaku militarnego i bunkrów Ośrodka Oporu Jastarnia z czasów wojny, lub wybrać się na rejs do zatopionego w latach sześćdziesiątych na wodach Zatoki, wraku ORP Kujawiak. Ciekawym urozmaiceniem pobytu może być też wycieczka do rezerwatu przyrody na Górze Libek. Jastarnia należy do tych miejscowości, w których niezależnie od preferencji, można fantastycznie spędzić urlop. 

Apartamenty w Jastarni na wynajem znajdziesz na stronie www.blueapart.pl/apartamenty/jastarniaOceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *