Jak zostać mistrzem wizażu i charakteryzacji?

Studium Sztuk Wizualnych

Jak wykonać tzw. „Glow make-up”, jaką rolę w charakteryzacji filmowej i teatralnej pełni żelatyna i jakie są fakty oraz mity związane z makijażem? Pomorskie Studium Sztuk Wizualnych czyli Akademia Mistrzów Makijażu w Gdyni zaprasza na swój DZIEŃ OTWARTY, podczas którego poznacie odpowiedzi nie tylko na te pytania.

– Praca charakteryzatora i makijażysty to przygoda pełna wyzwań i okazji do spotkań z ciekawymi ludźmi. Dla osób mających zdolności artystyczne to bardzo perspektywiczny zawód, który daje pracę przy inspirujących projektach w wielu zakątkach świata – tłumaczy Katarzyna Mątewska-Kowalewska, Dyrektor Pomorskiego Studium Sztuk Wizualnych. Wszystkich, którzy marzą, by zarabiać w ten sposób, PSSW zaprasza na swój dzień otwarty, który odbędzie się już 29 czerwca w siedzibie szkoły (Gdynia Orłowo ul. Orłowska 86). Wydarzenie będzie okazją, by w kameralnej atmosferze porozmawiać z wykładowcami i absolwentami oraz poznać twórczość podopiecznych Studium.

Pomorskie Studium Sztuk Wizualnych, Akademia Mistrzów Makijażu działa już od ponad 20 lat. To jedyna na Pomorzu szkoła policealna kształcąca specjalistów wizażu i charakteryzacji teatralnej, telewizyjnej i filmowej wpisana do ewidencji szkół niepublicznych MEN.

– Nasi podopieczni szkolą się pod okiem profesjonalnych wykładowców i znakomitych praktyków. Uczestniczą w wielu zajęciach, pozwalających im wykorzystać i doskonalić zdobyte umiejętności. Najlepsi z nich pracują przy profesjonalnych pokazach mody i sesjach fotograficznych oraz ważnych eventach na Pomorzu (m.in. AMBER LOOK, Sopot Wave, Pomorskie Fashion) – mówi Mątewska-Kowalewska.

Cykl edukacyjny obejmuje roczne lub dwuletnie studium. Organizowane są również liczne kursy indywidualne i tematyczne.

Jakie atrakcje czekają na uczestników dnia otwartego?

  • pokaz GLOW MAKE-UP, prowadzony przez Ewę Melnicką (wizażystka i stylistka sesyjna, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego oraz PSSW w Gdyni, właścicielka firmy ‚Mavka”, cały czas rozwijająca swój warsztat);
  • pokaz charakteryzacji filmowej/teatralnej, prowadzony przez PINK KIRIN FX. Głównym medium pracy jest żelatyna w każdej postaci (zachęcamy do obejrzenia niezwykłych prac na profilu: www.facebook.com/pink0kirin);
  • „Fakty i mity w makijażu” – wykład Katarzyny Mątewskiej-Kowalewskiej (Dyrektor @PSSW, absolwentka The International School of Make-up by Linda Meredith.
    wizażystka i stylistka z wieloletnią praktyką – pracowała m.in. dla magazynów: Twój Styl i Uroda, przy sesjach zdjęciowych dla marek Esotiq, Reserved czy Taranko);
  • Poczęstunek.

Podczasu wydarzenia będzie się można także zapisać do szkoły w specjalnej, promocyjnej cenie. Nabór na rok szkolny 2018/2019 już trwa (szczegóły: http://pssw.pl/formularz-zgloszeniowy/)
Adres szkoły: Gdynia, ul. Orłowska 86 (tuż przy drugim wejściu na SKM Orłowo)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://facebook.com/events/483970825376106/?_rdc=1&_rdr

Więcej informacji udziela: Katarzyna Mątewska-Kowalewska tel. 503 134 774
lub Beata Komorek beata@howinnga.pl tel. 667 996 084

Informacja prasowa

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *