Znaczenie pocałunków – co może oznaczać całus?

Dowiedz się jakie są rodzaje pocałunków i co każdy z nich oznacza.

Pocałunki to wyjątkowa forma bliskości między ludźmi. Pojawiają się nie tylko w związkach ale również w relacjach rodzinnych oraz przyjacielskich. Mogą dotyczyć różnych miejsc na ciele i wyrażać naprawdę różnorodne uczucia. Sprawdźmy więc nieco bliżej co może oznaczać całus w poszczególnych sytuacjach i jakie uczucia chce przekazać ci bliska osoba. Na potrzeby tekstu skupmy się na relacji romantycznej, pomiędzy kobietą a mężczyzną, ponieważ to właśnie w niej pocałunki pojawiają się najczęściej.

Na wstępie chcemy podziękować portalowi dla kobiet KobiecyStyl.pl za przygotowanie tego materiału.

Pocałunek w usta – czy zawsze jest wyznaniem miłości?

Nie da się ukryć, że pocałunek w usta jest jednym z najczęściej pojawiających się rodzajów pocałunków między kobietą a mężczyzną. W zależności od jego charakteru może świadczyć o uczuciu ale również namiętności – jest wówczas nieco bardziej mocny, zmysłowy, często z wykorzystaniem nie tylko ust ale również języka. Warto jednak mieć świadomość, że delikatne dotknięcie ust, tak zwany suchy pocałunek w usta może świadczyć również o tym, że czułość i namiętność w związku wypalają się a zaczyna wkradać się rutyna.

Pocałunek w czoło – co może oznaczać?

To kolejny dość często spotykany rodzaj pocałunków. Jakie emocje przekazuje? W pocałunku w czoło najczęściej zawarte są uczucia opiekuńcze, czułość oraz troska. Mężczyzna przekazuje w ten sposób, że troszczy się o swoją partnerkę i może czuć się przy nim bezpiecznie. Jest to nieco ojcowski gest, jednak pokazuje ci, że mężczyzna, który całuje cię w ten sposób jest zaangażowany i troszczy się o twoje dobro.

Pocałunki w szyję i uszy – poczuj namiętność

Choć zarówno szyja jak i okolice ucha nie kojarzą się z miejscami, na których często składamy pocałunki tak naprawdę w wielu parach są one bardzo częste. To całkowicie zrozumiałe, ponieważ są to sfery mocno ukrwione, których skóra jest bardzo delikatna. W związku z tym zarówno u kobiet, jak i mężczyzn stanowią ważną sferę erogenną. Dlatego też pocałunki w tych miejscach mają na celu pobudzenie podniecenia seksualnego i wywołanie namiętności. Co zresztą zazwyczaj się udaje.

Inne rodzaje pocałunków

Mnogość miejsc, w których możemy składać pocałunki jest naprawdę duża. Każdy z nich niesie za sobą inne znaczenie. Przykładowo całus w policzek to oznaka przyjacielskich relacji i ciepłych uczuć. Pocałunek w rękę jest szarmanckim gestem, który choć powoli odchodzi do lamusa był oznaką szacunku. Pocałunek w nos najczęściej ma zabawny, żartobliwy charakter i ma pomóc w rozluźnieniu atmosfery oraz budowaniu wzajemnej czułości. Nawet wysłanie buziaka w powietrze, choć nie wiąże się z kontaktem fizycznym przekazuje ogrom ciepłych uczuć i emocji i jest sygnałem, że osoba robiąca taki gest o nas myśli.

Podsumowując, pocałunek nie jedno ma imię i może przekazywać najróżniejsze uczucia. Warto więc zwracać nieco baczniejszą uwagę na to gdzie i w jaki sposób całuje cię ukochany. Więcej o znaczeniu pocałunków od mężczyzny dowiesz się w tym artykule Co oznacza gdy facet całuje w szyje, usta, uszy czy czoło? na portalu KobiecyStyl.pl. Znajdziesz tam szereg porad oraz interpretację poszczególnych rodzajów pocałunków.

1/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *