Zmysłowe perfumy damskie

zobacz nowe perfumy damskie na 2023

Zmysłowość to bardzo interesujące określenie, które jest niezwykle trudne do jednoznacznego wytłumaczenia. Warto jednak przyjrzeć się mu bliżej, gdyż ma ono istotny wpływ na to, jak postrzegamy perfumy i jak je wykorzystujemy. Ważne jest jednak to, że sama zmysłowość wpływa na nasze zmysły, w tym wzroku i węchu, pozwalając przy tym odczuwać przyjemność. Tak też przez wiele setek lat wykorzystywane były i są nadal perfumy.  W poniższym artykule przyjrzyjmy się bliżej kilku interesującym produktom, które zapewnią nam najbardziej zmysłowe doznania. 

Co musi mieć w sobie zmysłowa perfum?

Przede wszystkim musimy zastanowić się nad tym, co musi mieć taka zmysłowa perfum. Jak już wiemy, perfumy dzielą się na kilka rodzajów, jednakże w tym przypadku należy zwrócić uwagę na fakt, że zmysłowe perfumy to przede wszystkim takie, które będą posiadały w sobie aspekty pozwalający na wyróżnienie się spośród tłumu. Doskonałym tego przykładem są wszelkiego rodzaju wody perfumowane i to właśnie na nich skupimy się w poniższym artykule. Wynika to z prostego faktu. Wody perfumowane mają najbardziej odpowiednie proporcje, czyli stosunek olejków eterycznych w stosunku do alkoholu, zapewniając tym samym odpowiednie właściwości zapachowe, jak i znakomitą trwałość. Są też one bardzo często intensywne, a  w przypadku łączenia doskonale dobranych nut zapachowych jak na przykład paczuli, czy piżma, możemy uzyskać tak zwane zjawisko ogona. Te zaś zagwarantuje nam doskonałe zwrócenie uwagi płci przeciwnej i pozwoli poczuć się atrakcyjną osobą. 

Ogon w perfumie

Ogon to niezwykle przyjemny aspekt, który pozwala na to, że kobieta w momencie, kiedy będzie przychodziła z miejsca na miejsce, pozostawiać go będzie w otoczeniu, w którym była. Ogon może działać niezwykle zmysłowo i pociągająco na mężczyzn oczywiście, o ile nie stworzymy sytuacji, gdzie jest on zbyt ciężki lub doprowadza do duszności u innych osób. Niemniej jednak to właśnie w tym przypadku zmysłowość będzie budziła największą tajemnicę. Nietrudno więc zderzyć się z faktem, że te perfumy zmysłowe to przede wszystkim klasyki, czyli wody perfumowane, które od pokoleń zachwycają tysiące, jeśli nie miliony osób doprowadzają do skrajnych emocji. Dlatego też skupimy się teraz na kilku wybranych produktach, które znakomicie sprawdzą się jako zmysłowe rozwiązania dla każdej kobiety i to nie tylko na nocne wyjścia. 

Kilka istotnych aspektów

Zmysłowość to też tajemniczość. Dobrze jest więc wybierać zapachy, które nie są jednoznaczne, tylko stopniowo odkrywają kolejne nuty, tak by na koniec porwać nas ku prawdziwemu uniesieniu. Na korzyść zadziała także odpowiednie używanie perfum. Mowa tutaj o spryskiwaniu miejsc delikatnych, dobrze ukrwionych, które nie tylko zapewnią lepszą trwałość, ale przy bliższym kontakcie odpowiednio zadziałają na zmysły, a przecież dokładnie o to nam chodzi. 

Przegląd zmysłowych perfum

Pierwszym z prezentowanych rozwiązań jest Yves Saint Laurent Black Opium, czyli woda perfumowana skierowana w szczególności do kobiet poszukujących naprawdę mocnych wrażeń. Jeżeli jesteś osobą, która chce czegoś naprawdę uwodzicielskiego, czy też bardzo mocno uzależniającego to właśnie ta perfuma spełni Twoje wszystkie zachcianki. Dostajemy tutaj połączone nuty gruszki, pieprzu, pomarańczy, jaśminu i wanilii, jak i też paczuli. Całość będzie bardzo orientalna, a przy tym niepowtarzalna, tajemnicza i mocno zmysłowa, czyli taka jaka właśnie jest przez nas poszukiwana. Sprawdzi się znakomicie dla energicznych i pewnych siebie kobiet, zwłaszcza na wieczorne okazje. To oczywiście pierwszy przykład, ale nie może go zabraknąć na Twojej toaletce.

Nie możemy jednak zapomnieć o innych rozwiązaniach w tym między innymi o perfumach od marki Armani. Doskonałym tego przykładem jest Armani Si, czyli woda perfumowana dla kobiet szukających piękna. Jeśli kochasz włoską naturę i odnajdujesz ją w sobie, to właśnie ten kwiatowo-owocowy zapach da Ci piękną elegancję, która podkreśli Twoja kobiecość. Poczujesz się dzięki niemu szykownie w każdej sytuacji, a duża intensywność przepełniona akordami frezji doprowadzi do skrajnej ekscytacji każdego mężczyzny. Brzmi idealnie prawda? A może być tylko lepiej. Dlatego też nie wstrzymuję się i przekonaj się sama, jak cudowny jest to zapach.

Będąc przy Armani Si warto jeszcze podkreślić drugi jego odpowiednik, czyli Armani Si Passione będący jeszcze bardziej, kwiatowo zapachowym rozwiązaniem idealnym nie tylko na wieczór, ale także na co dzień, czy do pracy. Tutaj jednak dominuje aromatu nektaru oraz czarnej porzeczki, które doprawione są soczystą gruszką, co sprawi, że wręcz zakochasz się w tych intensywnych zapachach. To oczywiście nie koniec wspaniałości, jaka kryje się z licznymi perfumami. 

Przechodząc dalej spotykamy się z marką Mugler i perfumą Angel, czyli rozwiązaniem niezwykle pięknym, zarówno pod kątem nut, jak i samej fiolki. Ten owocowo-kwiatowy zapach z dominacją róży bułgarskiej sprawi, że zyskasz miano królowej, która przyciąga wzrok i jednym spojrzeniem potrafi zniewolić każdego mężczyznę. Angel sprawdzi się znakomicie zawsze i wszędzie, gdyż całość pozostaje bardzo długo na skórze i pięknie rozprowadza się w naszym otoczeniu. 

Na koniec nie możemy także nie wspomnieć o prawdziwym klasyku, czyli o Coco Chanel No 5. O ile wszędzie możemy go już rozpoznać i sam w sobie staje się wręcz chodzącą legendą, to jest on jednym z najbardziej zmysłowych rozwiązań, a wszystko to za sprawą m.in. obecnej w nim paczuli. To doskonałe połączenie będzie stwarzało niepowtarzalną okazję i przyciągnie wzrok niejednego mężczyzny, Tym bardziej że dostajemy tutaj naprawdę wysokiej jakości perfumy premium cechujące się doskonałą trwałość, jak i wydajnością. 

Kilka słów podsumowania — oddajemy się zmysłowości

Jak możemy łatwo zauważyć, zmysłowe perfumy są intensywne, wyraźne i bardzo bezpośrednio docierają do przeciwnej płci, aby móc pobudzić największe żądze. Całość nie musi być jednak bezczelna, a wręcz przeciwnie powinna cechować się odrobiną tajemniczości, co zadziała na ich korzyść. Dlatego też będąc w perfumerii i szukając czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego warto skorzystać z ich możliwości, nie tylko na wieczorne okazje. Na pewno tego nie pożałujecie.

Oceń ten artykuł

Polecane:

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *