Zmiana zawodu? Może postaw na pozyskiwanie dotacji i funduszy publicznych?

Codziennie budzisz się rano i mówisz sobie, że znowu robisz to samo, co nie do końca Ciebie satysfakcjonuje. Twój dzień zamiast mieć kolory, przybiera odcienie szarości, jak Twój nastrój. Stoisz w korku, aby trafić do swojego boxu korporacyjnego i czujesz, że tracisz młodość, siły, motywację, a przecież chciałeś tyle robić, tak dużo zarabiać, współpracować z firmami i być szanowanym. Może to właśnie teraz jest czas na ważne decyzje i zmianę zawodu?

Zaryzykuj, ale z solidnym wsparciem

Chcesz być niezależny, pracować z ludźmi, liczyć się, ale i być w ciągłym ruchu? Znasz się na liczbach, obliczeniach, potrafisz wchodzić w umysł klientów i zgadywać, czego właściwie potrzebują. Nie stój w miejscu, bo za kilka lat totalnie się wypalisz i stwierdzisz, że Twoje życie miało być inne. To właśnie teraz jest czas na ważne decyzje, śmiałe kroki, a zacznij od.. przebranżowienia się. W którą stronę? Już podpowiadamy.

Obecnie największe możliwości i pieniądze są w funduszach – europejskich, zamówieniach publicznych i celowych. Jednak mało osób zna się na ich pozyskiwaniu – tak od A do Z, przygotowaniu pisma, biznesplanu, kosztorysów, a później rozliczania tego. Osoby, które to robią, najczęściej rozliczają się na dwa sposoby – stała kwota od przygotowania dokumentacji, niezależnie od rezultatu, a także procentowym od pozyskanej kwoty, także jedna taka dotacja i na konto wpływa tyle, ile przez cały rok pracy w korporacji. Czujesz ten temat, prawda? To jest coś, co lubisz i co chcesz robić? Zobacz od czego zacząć!

Nie pal mostów, zacznij spokojnie…

Jesteś zapewne podekscytowany samym pomysłem, że chcesz już działać, ale spokojnie. To nie czas na wypowiedzenie, na zakładanie własnej firmy i reklamowania swoich usług. Moment! Zacznij od ustabilizowania swojej wiedzy, korzystając z różnych szkoleń, najbliższe we Wrocławiu czy innych dużych miastach znajdziesz na tej stronie – szkolenia-semper.pl/szkolenia-wroclaw.

Dopiero ukończenie różnych poziomów szkoleń z tematów, w których chcesz się obracać, dadzą Ci niezbędną wiedzę, którą później będziesz musiał zamienić na praktykę. Może zacznij od zlecenia dla firmy, która chce pozyskać małą sumę dotacji, albo weź udział w przygotowaniu dokumentacji dla firmy, w której obecnie pracujesz w zamówieniach publicznych? Nawet jak pierwszy taki projekt zakończy się fiaskiem, podjąłeś pierwszy krok, który będziesz już tylko doskonalić! Idź na żywioł i stawiaj na siebie, by za rok być w lepszym miejscu niż teraz.

5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *