Złote ramki: ożywione wnętrza i pięknie podkreślone zdjęcia oraz obrazy. Sprawdź wszystkie ich zalety!

złote ramki do obrazów - najlepszy wybór!

Piękne zdjęcia, malownicze pejzaże, barwne plakaty — w połączeniu z ramkami tworzą niezwykle zgraną parę. Obramowania chronią je przed zabrudzeniami, zachlapaniem czy wyblaknięciem kolorów. Sprawiają, że starcie z nich kurzu zajmuje kilka sekund, a demontaż ich nie niszczy. Ramki są również niezwykle eleganckim dodatkiem do pomieszczenia. Jakie wybrać, by cieszyć się ich powyższymi zaletami, a ponadto trwałością? Sprawdź poniższy artykuł i poznaj najważniejsze informacje o złotych ramkach!

Złote ramki — w jakich wnętrzach się sprawdzą?

To obramowanie pasuje do praktycznie każdego wnętrza! Złoty to kolor, który wygląda bardzo elegancko. A dzięki temu, że ramki w tym odcieniu (znajdziesz je np. tu: https://www.galeriaplakatu.com/ramy-zlote) odbijają światło, ożywiają pomieszczenia i przyciągają spojrzenia, jeszcze bardziej eksponują swoją zawartość (piękne zdjęcia czy zachwycające pejzaże). Ten kolor pasuje również do większości innych barw, więc wygląda dobrze zestawiony z wieloma odcieniami ścian i zgrywa się z tymi na obrazach czy plakatach. 

W twoim mieszkaniu króluje drewno, marmur, a może szkło? Złoto świetnie komponuje się z praktycznie każdym tworzywem! Często łączony jest z drewnem czy wiklinowymi ozdobami. Niezwykle nowocześnie wygląda również ze szkłem lub marmurem. Ponadto ten kolor jest ponadczasowy. Dzięki temu mimo upływu czasu będzie zdobił twoje mieszkanie bądź biuro nie tylko pięknym, ale też modnym wyglądem. 

złota rama do obrazu - nadaj szyk swojemu salonowi!

Złote ramki do obrazów — na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Szukając ramki do obrazu, zdjęcia czy plakatu warto na dłużej zatrzymać się przy tych aluminiowych. To tworzywo znane jest ze swojej trwałości i odporności na korozję. Dzięki temu wykonane z niego oprawy zawiesisz nawet w wilgotnych pomieszczeniach czy miejscach narażonych na zachlapanie (np. łazienka lub kuchnia), nie martwiąc się o ich zniszczenie. 

Ponadto aluminium jest odporne na działanie promieniowania UV. Z tego względu nie tylko oprawione w ramkę zdjęcia będą chronione przed wyblaknięciem, ale kolor samej oprawy również pozostanie taki sam mimo upływu czasu i wpadających przez okno promieni słonecznych.

Złote ramki na zdjęcia — jak je najłatwiej i najszybciej zamontować?

Wbijanie gwoździ czy wiercenie dziur bywa problematyczne — szczególnie w przypadku, kiedy wynajmujesz mieszkanie lub nie lubisz majsterkować i nie masz potrzebnych do tego narzędzi. Jednak nie trzeba naruszać gładkiej powierzchni ściany, by w łatwy i szybki sposób zawiesić obraz lub zdjęcie! 

Świetną alternatywą dla tradycyjnych metod są specjalne plastry samoprzylepne do ram. Przed zakupem pamiętaj, aby sprawdzić ich maksymalne obciążenie, tak aby upewnić się, że utrzymają one ozdobę. Zwróć także uwagę na tył swojej ramy — jeśli jest on płaski i odpowiednio szeroki do zawieszenia jej z reguły sprawdzi się plaster do plakatów. Natomiast w przypadku kiedy jest on cienki lub nierówny warto wykorzystać akcesoria z dodatkowym haczykiem. 

Sposób użycia plastrów jest bardzo prosty. Wystarczy przykleić je do ramy (warto jednak pamiętać, by końcówka taśmy wystawała poza górny brzeg oprawy) i przytrzymać przez kilka sekund. Następnie odkleja się umieszczoną z drugiej strony folię ochronną, przykłada do wybranej powierzchni i ponownie czeka kilka sekund. I w mniej niż minutę ramka trwale przylega do ściany! W przypadku wieszania jej z wykorzystaniem plastra z haczykiem proces ten wygląda bardzo podobnie.

Demontaż oprawy jest równie łatwy. Wystarczy pociągnąć za pozostawioną przy mocowaniu końcówkę plastra. Łatwo odchodzi on od ściany i nie zostawia na niej śladów.

Złote obramowania występują w wielu rozmiarach. Niektóre strony internetowe oferują również wykonanie ich na wymiar, dzięki czemu pięknie oprawisz nawet niestandardowe zdjęcia, plakaty bądź obrazy. Wybierz trwałą aluminiową ramkę, która ozdobi twoje wnętrze, ochroni przed zniszczeniem umieszczone w niej wydruki i pięknie je podkreśli!

5/5 - (2 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *