Co na ścianę w salonie?

Salon to najbardziej reprezentatywne miejsce w całym domu. Tam spędzamy najwięcej czasu, a także zapraszamy do niego gości. Właśnie dlatego to pomieszczenie musi wyglądać wyjątkowo. Wymaga ono nie tylko doboru odpowiednich mebli, ale również atrakcyjnych dodatków. Cegła, beton, panele z mchu, kamień dekoracyjny do salonu – co sprawdzi się najlepiej? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Kamień dekoracyjny – efektowny trend na 2021 rok

W 2021 roku szczególną popularność zyska kamień dekoracyjny do salonu. W tym roku w trendach aranżacyjnych zobaczymy bowiem powrót do klasyki. Wnętrza będą bardzo eleganckie i wysublimowane, ale oczywiście z pewnego rodzaju nowoczesnym „twistem”. Takie kamienne okładziny są niezwykle trwałe, a także świetnie wyglądają. Pielęgnowane przy użyciu odpowiednich środków, mogą zachować niezmieniony wygląd przez wiele lat. Oczywiście kamień dekoracyjny do salonu występuje w sklepach w różnych wariantach. Na rynku można znaleźć zarówno klasyczny kamień polerowany, ale również kamień szczotkowany o matowej powierzchni, kamień palony o chropowatej strukturze albo grubo ciosany łupek. Kamienne okładziny wykonuje się też z różnego rodzaju materiałów – granitu, trawertynu, marmuru, piaskowca i tak dalej. Rzecz jasna popularne są też imitacje, które wiernie oddają naturalny kamień.

Boazeria, ale inaczej – PRL-owski trend w nowym wydaniu

Nie tylko kamień dekoracyjny do salonu będzie popularny w tym sezonie. Do łask wracają również okładziny, wykonane z drewna lub specjalnych paneli ściennych. Drewniana ściana niewątpliwie dodaje przytulności. Świetnie sprawdza się w szczególności we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim oraz prowansalskim. Droższym rozwiązaniem są oczywiście deski stylizowane, poddawane ręcznej obróbce. Takie naturalne drewno wymaga też szczególnej i regularnej konserwacji. Nieco tańszym i mniej wymagającym rozwiązaniem jest natomiast boazeria drewniana. Nie powinno się jej jednak kojarzyć z PRL-owskim trendem. W 2021 roku zyskuje bowiem zupełnie inny wygląd i znaczenie. Świetnie wygląda zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych.

Tapety nigdy nie wyjdą z mody

Drewniane panele oraz kamień dekoracyjny do salonu wyglądają niezwykle efektownie i niepowtarzalnie. Na takie ozdoby trzeba jednak wydać trochę pieniędzy. Dla osób, które szukają tańszej alternatywy i sposobu na szybki „lifting” swojego salonu, dobrym rozwiązaniem może okazać się natomiast efektowna tapeta. Tapeta może sama w sobie stanowić element dekoracyjny albo subtelnie uzupełniać wnętrze, kierując naszą całą uwagę na umieszczone w danym pomieszczeniu meble i inne dodatki. Dzisiaj najpopularniejsze są tapety z motywami roślinnymi, zwierzęcymi oraz w inny sposób odwołującymi się do natury. Ze względu na swoją uniwersalność wiele osób stawia również na tapety we wzory geometryczne. Nie warto przy tym wybierać najtańszego modelu, nawet gdy posiada atrakcyjny wzór. W salonie najlepiej sprawdzi się tapeta winylowa, która jest nie tylko wytrzymała, ale i odporna na mycie.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *