Zlewozmywak kuchenny- najważniejszy element wyposażenia kuchni.

zlewozmywak - najważniejsza rzecz w kuchni

Zlewozmywak, to takie miejsce w kuchni, przy którym chcąc lub nie chcąc spędzamy największą ilość czasu. Musimy więc zadbać o to, aby był on wygodny w użytkowaniu, estetyczny, solidny, a przede wszystkim odporny na zarysowania i obtłuczenia. Aktualnie do wyboru mamy wiele rodzaji, kolorów, wymiarów oraz kształtów zlewozmywaków kuchennych dlatego jesteśmy pewni, że każdy z naszych klientów znajdzie coś dla siebie!

Dlaczego wybór zlewozmywaka jest tak ważny?

Zlewozmywak, to produkt, którego używamy codziennie i kilka razy dziennie. Można śmiało powiedzieć, że przy nim toczy się życie codzienne nasze oraz naszej rodziny. Wybierając więc odpowiedni model musimy zwrócić uwagę nie tylko na jego walory estetyczne, ale także na wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, komfort w utrzymaniu zlewozmywaka w czystości oraz łatwą dostępność części zamiennych do danego modelu. Zapewne większość z nas zastanawia się „Co może być trudnego w wyborze zlewozmywaka?” a jednak przy tak szerokim asortymencie proponowanym aktualnie przez producentów, wybór naprawdę do najłatwiejszych nie należy i nie jest on taki oczywisty. Zlewozmywak ma służyć nam długimi latami, dlatego warto dokładnie przemyśleć wybór doskonałego.

Jak wybrać zlew kuchenny?

Najważniejszym aspektem wyboru perfekcyjnego i komfortowego zlewozmywaka kuchennego jest ergonomia. Spędzając przy tym produkcie tyle czasu wymaga od nas dokonania takiego wyboru, który będzie dobry dla naszego zdrowia i nie będzie obciążał naszych pleców. Wysokość blatu kuchennego, w którym zamierzasz zamontować swój zlew powinna być więc dopasowana do Twojego wzrostu, tak abyś nie musiał dużo się schylać. Tutaj musisz także zwrócić uwagę na głębokość komory lub komór Twojego zlewozmywaka.

Wybierając swój kuchenny zlewozmywak zastanów się, ile komór potrzebujesz. Najprostszym modelem jest oczywiście zlewozmywak jednokomorowy, który jak sama nazwa wskazuje posiada jedną komorę, w której możemy wykonać wszystkie z podstawowych czynności kuchennych. Zlewozmywak jednokomorowy sprawdzi się idealnie w kuchniach o mniejszym metrażu, ponieważ nie będzie zajmował dużo miejsca. Nie polecamy jednak decydować się na ten rodzaj zlewozmywaka dla większych rodzin, gdyż jedna komora może nie wystarczyć na tak dużą ilość naczyń. Kolejną opcją jest zlewozmywak dwukomorowy, który sprawdzi się w kuchniach, w których na wyposażeniu nie ma zmywarki. Jeżeli lubisz dużo gotować, a zmywanie ręczne nie jest Ci straszne- to będzie doskonały wybór dla Ciebie.

Przymierzając się do zakupu zlewozmywaka do kuchni musisz również zwrócić szczególną uwagę na materiał z jakiego został on wykonany. Zlewozmywaki granitowe są znane ze swojej ogromnej odporności na uszkodzenia także łatwości w utrzymaniu w czystości, jednakże wymagają one systematycznej pielęgnacji także polecamy je dla osób, które nie zapominają o porządkach i lubią je robić. Zlewozmywak stalowe zapewniają swobodę i łatwość aranżacyjną, a także są łatwe w utrzymaniu w czystości, jednakże przy wyborze takiego zlewozmywaka należy mieć na uwadze fakt, iż stal emaliowana szybciej się ryzuje oraz jest podatna na kolizje. Producentem który specjalizuje się w zlewach granitowych i stalowych jest Franke. Zlewozmywaki Franke to pewny i sprawdzony wybór.

nowoczesny zlewozmywak do kuchni
Źródło www.in360.pl

Jeżeli jesteś miłośnikiem elegancji oraz sznytu najlepszym wyborem będzie dla Ciebie zlewozmywak wykonany z ceramiki. Chociaż podobnie jak granitowy wymaga on systematycznej pielęgnacji, to jego nowoczesny i estetyczny wygląd zdecydowanie to rekompensuje. Świetny, minimalistyczny oraz nieco ekstrawagancki efekt zapewnia zlewozmywak wykonany ze szkła, jednakże należy mieć na uwadze, że na takim materiale szybciej i bardziej widać wszelkiego rodzaju zacieki i zabrudzenia.

Wybierając zlewozmywak do Twojej kuchni zwróć również uwagę na okresy gwarancji proponowane przez producentów. Bezpieczniej jest wybrać produkt z dłuższym okresem gwarancyjnym, ponieważ daje to gwarancję jego solidnego, precyzyjnego wykonania ze świetnej jakości materiałów. Kuchnia to miejsce z którego będziemy korzystać wiele lat dlatego jakość wykonani jest tak ważna. Życzymy przemyślanych i udanych zakupów!

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *