Zimowe spacery z wózkiem – co robić, by nie zmarznąć?

Na spacery z maluszkiem powinniśmy chodzić przez cały rok. To hartuje i wzmacnia organizm. Ważne jednak, byśmy zawsze byli przygotowani na panujące za oknem warunki pogodowe. Jak powinniśmy się naszykować na spacer z wózkiem zimą?

Świeże powietrze pozwala zahartować młody organizm i wzmocnić jego odporność. Zatem minusowa temperatura nie powinna nas zniechęcać. O ile my sami wiemy, jak się ubrać, o tyle pojawia się problem z ubraniem maluszka. Poza tym powinniśmy też zadbać o odpowiednie akcesoria, a i wyposażenie wózka może mieć znaczenie. Przyjrzyjmy się wszystkim tym kwestiom po kolei.

Przygotowanie maluszka

Dziecko musimy ubrać cieplej niż siebie. Podstawą jest kombinezon, najlepiej jednoczęściowy. Może być z nóżkami albo w formie śpiworka. Z pewnością w drugiej wersji będzie dziecku cieplej. Pod kombinezonem powinien być pajacyk, jeśli jest cienki, pomyślmy także o sweterku. Na główkę zakładamy czapkę. Na nią możemy naciągnąć kaptur kombinezonu, o ile go posiada. Przyda się też kocyk, którym okryjemy nóżki. Pamiętajmy także o wyjątkowo wrażliwej skórze dziecka. Zanim wyjdziemy na spacer, posmarujmy buzię kremem, aby maluszkowi nie zaszkodził wiatr i mróz.

Coś dla mamy?

Zimą zakładamy ciepłe rękawiczki, ale jeśli będziemy prowadzić wózek, to mimo wszystko chłód może przeniknąć przez materiał, albo rączki wózka będą się ślizgać. Nie będzie nam ani ciepło, ani wygodnie. Dlatego też zaopatrzmy się w mufki, które możemy przymocować do rączki wózka. Są w różnych kolorach i możemy je dopasować do śpiworku dziecka albo koloru wózka. W nich na pewno będzie nam ciepło.

Idealny wózek na mroźne dni

Chcąc wybrać wózek, który sprawdzi się zimą, postawmy na modele z dużymi kołami. Takie koła pozwolą na łatwe manewrowanie po śniegu, albo po lodzie. Docenimy go także wtedy, kiedy będziemy musieli jeździć wózkiem po błocie. Innym elementem mającym wpływ na naszą wygodę, jest lekka konstrukcja. Zimą panują najczęściej trudne warunki, a ciężki wózek dodatkowo utrudniłby poruszanie się. Koncentrujmy się więc na modelach względnie lekkich.

Podczas każdego spaceru ważne powinno być dla nas bezpieczeństwo. Dlatego też wózek powinien mieć sprawne hamulce, które będą niezbędne na przykład podczas jazdy na oblodzonej powierzchni. Tak samo ważne są odblaskowe elementy. Większość wózków takowe posiada, a jeśli wybrany przez nas model ich nie ma, to je przypnijmy – jesienią i zimą robi się bardzo szybko ciemno.

Nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego jest wykonane siedzisko. Materiał musi być miękki, a jednocześnie być łatwy w utrzymaniu w czystości. Zimą bardzo łatwo o różnego typu zabrudzenia. Wszystkie te wymagania spełniają wózki dziecięce na stronie Bobowozki.com.pl.

Akcesoria do wózka gwarantujące dziecku ciepło

Przeglądając kolejne modele, zwróćmy uwagę na takie akcesoria jak osłona przeciwdeszczowa albo postawiona budka w wózku. Jeżeli w trakcie spaceru zaskoczy nas zimny deszcz lub śnieg, bardzo łatwo zabezpieczymy maluszka, zatem regulowana budka jest obowiązkowa.

5/5 - (2 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *