Wyjazdy z jogą – wzmocnienie ciała, odpoczynek dla umysłu

Szybkie tempo życia codziennie zużywa naszą energię, potrzebną do działania i realizacji naszych celów. Czasami każdy potrzebuje kilku dni, by odpocząć i zregenerować siły. W poniższym artykule poznasz sposób na odcięcie się od codziennych spraw i całkowity relaks, dzięki któremu po krótkim oderwaniu się od swojego zwyczajowego sposobu życia, zyskasz nowe siły i motywację do działania.

Wypoczynek z dala od miasta

Jeśli na codzień żyjesz w mieście, wyjazd w miejsce, w którym życie naturalnie biegnie w wolniejszym tempie prawdopodobnie będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Interesującą opcję stanowią zyskujące ostatnio na popularności wyjazdy z jogą. Oferty tej formy aktywnego wypoczynku pojawiają się bardzo często na stronach różnego rodzaju studiów jogi. W programach takich wyjazdów zwykle znaleźć można kilka sesji jogi w ciągu dnia, a więc dla osób zainteresowanych poprawą kondycji fizycznej będą one z pewnością satysfakcjonujące. Oprócz tego uczestnikom proponuje się bardzo często pogłębioną praktykę medytacji, dzięki której można odstresować się i odnaleźć spokój umysłu, a także zwiększyć zdolność do koncentracji, co na pewno przyda się wielu osobom także po powrocie do codziennych obowiązków. W ofercie wyjazdów czasami są także warsztaty dotyczące istotnych elementów praktyki jogi. Mogą one dotyczyć np. odpowiedniej techniki wykonywania określonych asan. Bardzo często organizatorzy duży nacisk kładą na zapewnienie lekkich, wegetariańskich posiłków, dzięki czemu uczestnicy wyjazdów mają szansę odkryć nowe smaki, jednocześnie dbając o zdrowie także w aspekcie prawidłowego żywienia.

Przykłady ciekawych ofert wyjazdów

Dla osób zainteresowanych spędzeniem kilku dni w taki sposób, znaleźliśmy dwie interesujące propozycje wyjazdów:

  • wakacje z jogą w Poddąbiu nad morzem – wczasy znajdują się w ofercie studia „Szkoła Życia”, prowadzone przez Justynę Wojciechowską – dyplomowaną nauczycielką jogi według metody Iyengara; w planach pobytu znajdziecie jogę dla kręgosłupa, naukę technik oddechowych i antystresowych, jogę twarzy, masaże oraz warsztaty zielarskie, będziecie mieli także okazję odbyć kurs nordic walking,

  • majówka z Ashtanga Yogą w Nieprześni na Pogórzu Karpackim oferowana przez studio „Yoga Republic”, w programie 2 sesje jogi dziennie w podziale na grupy dla początkujących i zaawansowanych oraz warsztaty, na których będziecie mieli możliwość m.in. pogłębić praktykę medytacji, nauczyć się wygięć do tyłu i pozycji balansowych, przygotować się do wykonywania pozycji lotosu.
Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *