Zdrowa dieta odchudzająca

Zbędne kilogramy stały się w ostatnich latach problemem doskwierającym coraz większej ilości Polaków. Walka z nadwagą polega na zmianie sposobu odżywiania, w tym ilości i rodzaju produktów, które spożywamy w ciągu dnia. Zastanówmy się więc, jaka jest najlepsza dieta odchudzająca?

Najlepsza, znaczy zdrowa

Właśnie tak najkrócej można ująć odpowiedź na zadane wyżej pytanie. Najlepsza dieta odchudzająca powinna prowadzić do stopniowego „gubienia” kilogramów, bez efektu jojo. Powinna także dbać o to, by w czasie całego procesu odchudzania organizm nie uległ wyniszczeniu i osłabieniu.

Najbardziej ryzykowne są monodiety, które święciły triumfy jeszcze kilka lat temu. Co prawda powodowały one spadek wagi, jednak kosztem pogorszenia ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia, a efekt był krótkotrwały. Zaraz po przerwaniu diety, osoba ją stosująca powracała do starych nawyków żywieniowych, a waga ponownie szła w górę.

Działo się tak, ponieważ drastyczna dieta nie uczy zdrowych nawyków. Nie mając ich, człowiek powraca do starych i sprawdzonych sposobów odżywiania, a jednocześnie pragnie sam siebie nagrodzić za to, że wytrwał na diecie. Pojawia się myśl: Przecież ten jeden pączek mi nie zaszkodzi, skoro tyle schudłem. Ale od jednego pączka zwykle się zaczyna, a kończy na… “oponce na brzuchu”.

Dlatego tak ważne jest, aby dieta odchudzająca była jednocześnie dietą prozdrowotną. Powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach i w takich produktach, by były smaczne i zróżnicowane. Nie może być czymś, do czego trzeba się zmuszać, a potem nagradzać za wytrwałość.

Skąd wziąć zdrową dietę odchudzającą?

Najlepiej, aby została ona opracowana przez specjalistę, z uwzględnieniem indywidualnych zapotrzebowań, zależnych od płci, wieku, aktywności czy chorób, obecnie doskwierających danej osobie. Jednak w zabieganych czasach, jakie obecnie mamy, nie każdy ma nawet czas, by się do niego udać. Znacznie szybciej jest zajrzeć do Internetu, w którym aż roi się od porad i przepisów. Pojawia się tylko jeden problem: co jest tym idealnym wzorem i ile czasu zajmie stosowanie się do niego?

Jednak i na to jest sposób!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób, które chcą wyglądać i czuć się świetnie, a jednocześnie nie widzą się w roli kucharza, który kilka godzin dziennie poświęca na komponowanie zdrowych, zbilansowanych posiłków, powstały firmy oferujące catering dietetyczny. Specjalizują się one w przygotowywaniu posiłków, które są różnorodne, smaczne i odpowiednio zbilansowane.

Doskonałym przykładem jest dieta odchudzająca w formie pudełkowej, proponowana przez Pure&Fresh. Jest ona przygotowywana na bazie najzdrowszych produktów, a każdy posiłek jest zbilansowany i smaczny dzięki współpracy zawodowych dietetyków i kucharzy. Szeroka gama posiłków, z której można wybierać, zadowoli nawet najbardziej wybredne gusty, a jednocześnie jest dostosowana do indywidualnych potrzeb, np. przeznaczona dla wegetarian.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *