Zbilansowana dieta to doskonały sposób na walkę z cellulitem

Cellulit to zmora wielu kobiet, z którym trudno się uporać. Niestety, wygląda on bardzo nieestetycznie i potrafi być przyczyną wielu kompleksów. Dlatego większość stara się go pozbyć, ponieważ to może poprawić ich samoocenę. Jest wiele metod walki z cellulitem. Jednak najskuteczniejszą, najzdrowszą i najtańszą jest zdrowa, zbilansowana dieta oraz umiarkowany ruch.

Zmiany w diecie nie mogą być radykalne

Większość kobiet chce szybko schudnąć i decyduje się na radykalną dietę. Jednak to nie jest dobry pomysł. Warto pamiętać, że nie ma uniwersalnej diety antycellulitowej. Najlepiej stopniowo zmieniać swoje nawyki żywieniowe i dążyć do wprowadzenia coraz większej ilości zdrowych pokarmów w naszej jadłospisie. Zmiany w naszym sposobie odżywiania powinny być wprowadzane stopniowo. Stosowanie restrykcyjnych i krótkotrwałych diet zazwyczaj nie przynosi dobrych rezultatów. Zazwyczaj zaraz po ich zakończeniu, wraca się do złych przyzwyczajeń dietetycznych. Takie postępowanie sprawia, że coraz bardziej tyjemy, a nasza skóra się naciąga i cellulit robi się coraz większy. Niestety, ale częste zmiany wagi zawsze negatywnie na nas wpływają.

Jak powinna wyglądać zdrowa, zbilansowana dieta?

Najważniejsze w zdrowej diecie jest zróżnicowania. Musimy dostarczać naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Jeśli jakaś dieta wyklucza pewne składniki odżywcze, to znaczy, że nie warto jej stosować. Niektórzy myślą, że zdrowa dieta nie jest zbyt smaczna, ale to nie prawda. Można przygotować przepyszne dania, które pozytywnie wpłyną na nasz wygląd. Niektórzy z nas nie mają czasu, aby gotować. Na szczęście catering dietetyczny Kraków dostarczy nam smaczne i zdrowe posiłki o regularnych porach.

Warto też pamiętać, że są potrawy, które bardziej się sprawdzą w przypadku pewnych problemów. Produkty pomagające walczyć z cellulitem to chuda cielęcina, wołowina, drób, chude gatunki ryb, ziemniaki, świeże warzywa i owoce, produkty zbożowe ze zboża pełnoziarnistego. Pamiętajmy też, aby potrawy smażone zastąpić pieczonymi lub z rusztu, tłuste mięso chudym, mięso czerwone kurczakiem lub rybą, cukier i słodycze owocami, a sól solą morską lub świeżymi ziołami i przyprawami. Nie zapominajmy też o wodzie – każdego dnia powinniśmy wypijać minimum 2 litry wody.

Uważaj na efekt jojo

Niektórzy mogą zacząć jeść niewiele albo głodować, aby szybciej schudną, ale to fatalny pomysł. Powinniśmy zadbać o to, aby w ciągu dnia dostarczyć co najmniej 1000-1200 kcal. Jeżeli dostarczymy ich mniej, to po zakończeniu diety może pojawić się efekt jojo. Dzieje się tak, gdy stosujemy zbyt restrykcyjne diety. Wszystko dlatego, że wtedy nasz organizm zaczyna korzystać ze swoich zapasów energetycznych (tłuszczów) „magazynowanych” w pośladkach, udach i brzuchu. Po zakończeniu diety muszą one zostać odbudowane. Wówczas organizm odtwarza stracone zapasy i wypełnia pośladki, uda i brzuch, jeszcze większą ilością tłuszczu niż ta, która została spalona.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *