Zatrudnij pomoc do sprzątania domu i ciesz się czasem dla siebie

Pamiętaj, że nie musisz wszystkiego robić sama. Daj sobie pomóc, a w zamian zrób coś, co Cię uszczęśliwi bardziej niż wyprasowana koszula męża.

W polskim społeczeństwie wciąż jeszcze walczymy ze stereotypem kobiety – kury domowej. Pomimo, że w wielu dziedzinach doganiamy mężczyzn, również ciężko pracujemy, czasami na więcej niż jeden etat, to po powrocie do domu nikt nie czeka na nas z ciepłym obiadem. Same podwijamy rękawy i kontynuujemy wykonywanie codziennych obowiązków. Zajmujemy się dziećmi, sprzątamy, gotujemy. Ile z nas nie ma żadnego hobby, bo zwyczajnie brakuje jej na to czasu, bo po całym dniu pracy myślimy tylko o tym, by się wyspać? W pewnym momencie zauważamy, że życie toczy się z dnia na dzień, że nic ciekawego się w nim nie dzieje, odczuwamy marazm, frustrację, popadamy w depresję. Jak do tego wszystkiego nie doprowadzić? Pora odłożyć mopa i wziąć sprawy w swoje ręce.

Skorzystaj z pomocy domowej

Kiedyś zatrudnianie kogoś do sprzątania stanowiło przejaw luksusu. Dziś wciąż mamy opory, że to będzie tak jakby powiedzieć „nie radzę sobie”. I to jest duży błąd. Bierzemy na siebie zbyt dużo, zaciskamy zęby, a często nikt tego nie docenia. Prośba o pomoc nie jest przejawem słabości, tylko umiejętności radzenia sobie w życiu. Pomyśl o tym, co zyskasz dzięki takiemu rozwiązaniu? Zleć komuś sprzątanie mieszkania. We Wrocławiu znajdziesz wiele ofert godnych zaufania. Najlepiej korzystaj z portali, które weryfikują swoich pracowników, ich doświadczenie oraz rzetelność.

Możesz zatrudnić kogoś do ogólnych porządków raz w tygodniu, albo raz na jakiś czas do umycia okien przed świętami, prasowania, gdy uzbiera się zbyt dużo lub po prostu wykonania tej czynności, której nie lubisz.

Zadbaj o siebie

Masz jakąś pasję, chciałabyś się w czymś realizować, ale wciąż odkładasz to na potem? A może zrezygnowałaś z siebie, swoich planów, gdy urodziły się dzieci i teraz nie masz kiedy do tego wrócić? Życie nie będzie wiecznie czekać jak pozmywasz naczynia i umyjesz podłogi. Wyobraź sobie, że wracasz z pracy i możesz wyjść z mężem do kina, umówić się z koleżanką na kawę, poczytać, pooglądać tv, pouczyć się hiszpańskiego, wyjść na kurs tańca, albo pobawić się z dziećmi, które czekały na Ciebie cały dzień. Czas poświęcony sobie samej i najbliższym osobom jest najcenniejszym co masz i co możesz ofiarować. Pamiętaj o sobie w tym całym codziennym rozgardiaszu.

Jak znaleźć właściwą pomoc domową?

Aktualnie zatrudnienie kogoś do sprzątania, nie jest już zarezerwowane dla elity i nie kosztuje majątku. Na rynku można znaleźć ciekawe oferty w atrakcyjnych cenach. Wszystko to za sprawą szybko rosnącej konkurencji w tej branży oraz łatwego sposobu pozyskiwania klientów za pomocą ogłoszeń w internecie. Dziś może je zamieścić każdy. Dlatego warto uważać i wybrać osobę z zaufanego źródła. Zanim skontaktujesz się z kandydatem, zastanów się jakie są Twoje wymagania, jakiej pomocy oczekujesz? Czy chcesz kogoś, kto będzie przychodził regularnie, czy sporadycznie, tylko do zadań specjalnych? Ceny pomiędzy poszczególnymi pomocami różnią się między sobą, w zależności od doświadczenia. Możesz zatrudnić kogoś tańszego, ale będziesz musiała liczyć się z tym, że dłużej zejdzie jej na pewnych czynnościach i może nie poradzić sobie z nimi tak dobrze, jak ktoś, kto ma wyższe ceny.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *