Zasiłek rodzinny w Niemczech – co warto o tym wiedzieć?

Mieszkasz w Niemczech lub planujesz się tam wyprowadzić? W takim razie warto poznać wszystkie kwestie prawne i administracyjne, by wykorzystać maksymalne możliwości oferowane mieszkańcom. Na co możemy liczyć jako obcokrajowcy? Czy to wyklucza nas z pomocy socjalnej lub wsparcia rodzinie?

Przedstawiamy odpowiedzi na wszystkie pytania, by kwestie związane z zasiłkiem rodzinnym w Niemczech nie miało przed Tobą żadnych tajemnic. Pamiętaj jednak, że musisz spełnić konkretne oczekiwania i kryteria, by móc otrzymać wsparcia budżetu domowego. Co musisz zrobić? Tym zajmiemy się w tym materiale. Zapraszamy serdecznie po odpowiedzi na pytania, z którymi najczęściej borykają się Polacy na obczyźnie.

Legalne zatrudnienie

W Niemczech również możesz otrzymać zasiłek dla bezrobotnych. Jesteś w końcu obywatelem Unii Europejskiej, więc przysługują Ci konkretne prawa, jeśli jesteś w stanie udowodnić, że nie praktykujesz tak zwanej turystyki socjalnej.

Czego zatem potrzebujesz, by otrzymywać zasiłki rodzinne w Niemczech? Przede wszystkim dokumentów potwierdzających zatrudnienie i mieszkanie w danym miejscu przez okres dłuższy niż 3 miesiące. Jako, że świadczenia socjalne są przyznawane z pieniędzy podatników, również musisz do nich należeć. Nie możesz zatem zarabiać w tak zwanej czarnej i szarej strefie, które nie są opodatkowane. Możesz jednak być osobą zatrudnioną w Polskiej firmie, lecz w filii znajdującej się w Niemczech. To bardzo istotna informacja dla wszystkich specjalistów z Polski.

Wsparcie fachowców

Wszystko jest w dalszym ciągu dla Ciebie skomplikowane, ponieważ nie masz na co dzień styczności z administracją? Nie musisz się przejmować. W Polsce znajdziesz mnóstwo profesjonalnych firm, które zapewniają wsparcie osobom z pytaniami i wątpliwościami. Specjaliści nie oczekują nawet, że odwiedzisz ich biuro osobiście. Dzięki zaawansowanym narzędziom, z których każdy z nas korzysta na co dzień, możemy bez problemu załatwić większość spraw przez internet. Co zatem zrobić, by otrzymać odpowiedzi i wsparcie? Skontaktować się za pośrednictwem formularza kontaktowego, który zazwyczaj dostępny jest na stronie firmy, adresu e-mail lub telefonicznie.

Jak to pomoże zdobyć zasiłek rodzinny w Niemczech? Przede wszystkim otrzymasz zestaw dokumentów do pobrania, wraz z dokładną instrukcją jak należy postępować. Jeśli w dalszym ciągu będzie pojawiać się problem ze znalezieniem rozwiązania, wystarczy skontaktować się ze specjalistą telefonicznie i dokładnie wytłumaczyć swój problem. Osoba z doświadczeniem na pewno miała styczność z takim przypadkiem i będzie w stanie poradzić sobie w kwestii pomocy.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *