Zakup nowego smartfona – poznaj 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę! 

Smartfony są najliczniejszą grupą urządzeń elektronicznych dostępnych na rynku, nic więc dziwnego, że ich zakup sprawia nam ogromny problem. Patrząc na tak bogatą i urozmaiconą ofertę, trudno jest nam dokonać tego właściwego wyboru. Niemniej jednak istnieje kilka czynników, dzięki którym możemy stać się posiadaczami smartfona idealnie przystosowanego do naszych potrzeb i preferencji. Dzisiaj skupimy się na tych 5 najważniejszych, których poznanie ułatwi Ci dokonanie ostatecznego wyboru.

Rozdzielczość ekranu

Od wysokości rozdzielczości ekranu smartfona zależy postrzeganie przez nas odbieranego obrazu, im jest ona lepsza tzn. im więcej pikseli posiada, tym obraz jest wyraźniejszy, dzięki czemu łatwiej jest nam dostrzec najdrobniejsze szczegóły. Jeżeli chodzi o smartfony to możemy tutaj wyróżnić: rozdzielczość HD (1280×70 pikseli), rozdzielczość Full HD (1920×1080 pikseli), rozdzielczość 2K (1440×2560 pikseli) oraz rozdzielczość 4K (3840×2160 pikseli).

Wysokiej jakości aparat fotograficzny

W dzisiejszych czasach już rzadko kto wykonuje zdjęcia przy pomocy tradycyjnego aparatu fotograficznego. Jako zwolennicy praktycznych rozwiązań, coraz częściej doceniamy jakość aparatu w jaki wyposażony jest smartfon. Wypuszczenie na rynek nowego urządzenia zazwyczaj wiąże się z zainstalowaniem w nim lepszego aparatu, z pomocą którego nie tylko wykonamy profesjonalne fotografie, portrety, ale też i bez problemu nakręcimy krótki film.

Pamięć

Jeżeli w smartfonie przechowujesz wszystkie zdjęcia z wakacji, ważne notatki i pliki to z pewnością swoją uwagę zwrócić powinieneś na pamięć nowego telefonu. Najlepsze urządzenia to te, które oprócz pojemnej pamięci wewnętrznej, dysponują również gniazdem na kartę pamięci (tzw. pamięć zewnętrzna), na której to w bezpieczny sposób można zapisywać wszystkie dane. Z reguły karty pamięci dostępne są w zestawie wraz z telefonem, ale też i bez problemu można je samodzielnie dokupić.

Wytrzymała bateria

Chyba nie ma takiej osoby wśród nas, która uwielbia non stop korzystać z telefonu, ale nie lubi tego momentu, kiedy bateria rozładowuje się zbyt często. Należy wiedzieć, że niezależnie od wydajności baterii, duży wpływ na jej wytrzymałość ma nasze użytkowanie z urządzenie. Im jest ono częstsze, tym częsta staje się konieczność naładowania baterii, jednak na rynku znaleźć można modele wyposażone w baterie o pojemności do do 3000 mAh.

Cena 

Wybierając smartfon nie zawsze należy kierować się ceną, czasami dużo tańszy model jest lepszy od tego kilkakrotnie droższego. Oczywiście to jaką sumę przeznaczysz na zakup nowego urządzenia zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, pamiętaj jedynie by decyzja była dokładnie przemyślana.

Jednym z modeli smartfonów, który wyróżnia się dużą rozdzielczością ekranu, wysokiej jakości aparatem fotograficznym oraz wydajną baterią i niezwykle atrakcyjną ceną jest model LG V40 dostępny w sprzedaży na Xiaomi Redmi Note 7. Zachwyca on zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnością!

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *