Dlaczego wyciskarka do owoców i warzyw to dobry wybór dla naszego zdrowia?

Prawidłowe odżywianie to jeden z filarów, na którym powinien opierać się zdrowy tryb życia. Zagwarantuje nie tylko dobre samopoczucie i kondycję fizyczną, ale również wewnętrzną równowagę. W codziennej diecie nie może zatem zabraknąć warzyw i owoców. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy zjedzenie surówki graniczy z cudem? Z pomocą przyjdą własnoręcznie przygotowane soki, które stanowią idealny sposób, aby uzupełnić dietę w niezbędne składniki odżywcze oraz pozwolą cieszyć się dobrym zdrowiem przez cały czas. Do ich sporządzenia potrzebna będzie wolnoobrotowa wyciskarka do owoców i warzyw. Co to za urządzenie? Czy jest to rodzaj sokowirówki?

Wyciskarka a sokowirówka – czy to jest to samo?

Do przyrządzenia smacznych i pożywnych soków niezbędna okaże się wyciskarka do owoców i warzyw. Jednak jej wybór może przysporzyć wielu osobom dużo trudności. I nie z powodu ograniczonej dostępności do tego typu urządzeń czy braków sprzętowych na sklepowych półkach, a wręcz przeciwnie. Na rynku znaleźć można wiele modeli wyciskarek do owoców i warzyw i ich ostateczny wybór może stanowić nie lada kłopot. Najlepszą opcję stanowią modele wolnoobrotowe i właśnie o te należy pytać sprzedawcę. Czy nie mogłaby być tradycyjna sokowirówka? Otóż nie, ponieważ sposób jej działania diametralnie różni się od pracy wyciskarki. W jej przypadku wyciskanie soku odbywa się na skutek szybkich obrotów sita z otworami, a sok powstaje w wyniku siły odśrodkowej, która dociska miąższ do ścianek. Tym procesom towarzyszy grzanie urządzenia, a co za tym idzie, niszczenie cennych właściwości.

Jaki zatem jest sposób działania wyciskarek do owoców i warzyw? Tu sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Urządzenie miażdży składniki, a wolna praca wałka ślimakowego nie powoduje nagrzewania i napowietrzania soków. Dzięki temu sok zachowuje wszystkie swoje cenne właściwości.

Dlaczego własnoręcznie przygotowany sok jest zdrowszy od marketowego?

Jakie są powody przemawiające za tym, że wyciskarka do owoców i warzyw jest w stanie zaoferować o wiele cenniejszy sok niż ten, który dostępny jest w sklepie i jest tak często zachwalany w rozmaitych reklamach? Przede wszystkim stanowi prawdziwe bogactwo witamin i składników mineralnych. Dzięki temu, że urządzenie miażdży składniki soku, ich wewnętrzne struktury nie zostają naruszone. Oznacza to, że oprócz zachowania wartości odżywczych, posiada również intensywny kolor oraz naturalną gęstość. Poza tym, z uwagi na to, że wyciskarka do owoców i warzyw wyposażona jest w wolnoobrotowy system działania, chroni przed nagrzewaniem i napowietrzaniem soku. W rezultacie jest nie tylko zdrowszy, ale również nie nakłada konieczności spożycia zaraz po przygotowaniu (może być wypity nawet po upływie 72 godzin) – jak to bywa w przypadku soków przyrządzonych w klasycznych sokowirówkach.

5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *