Zachowaj młodzieńcze spojrzenie!

Zabieg plastyki powiek to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii estetycznej na świecie. Wykonuje się go nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych. „Nadmiar zwiotczałej skóry w okolicy oka często może wpływać na jakość widzenia pacjenta i przyczynia się do uczucia dyskomfortu w okolicy oka, a nawet bólu głowy” – mówi dr nauk medycznych Dorota Lorkowska-Czosnyka.

Zwiotczenie i nadmiar skóry w okolicach oka jest kwestią estetyczną, z którą dzisiejsza chirurgia estetyczna radzi sobie doskonale. Nadmiar skóry i tłuszczu na górnej powiece powoduje, że powieka wygląda na ciężką, twarz wygląda starzej. Zabieg chirurgiczny polega na bardzo precyzyjnym usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry z powieki górnej i-/-lub dolnej. Blizna pozabiegowa umiejscowiona jest
w naturalnym fałdzie powiekowym, dlatego po okresie rekonwalescencji jest praktycznie niewidoczna.

W wyniku zabiegu pacjent odzyskuje młodzieńczy i zdrowy wygląd okolic oczu oraz wyraźniej zarysowany kształt powiek. Skóra w okolicy oka staje się bardziej jędrna, usunięcie objawów zmęczenia i starzenia się okolicy powiek górnych wpływa całościowo na młodszy wygląd twarzy.

Zabiegu nie należy się obawiać, a co warto o nim wiedzieć?

  • Wykonuje go okulista specjalizujący się w chirurgii okuloplastycznej
  • Okres rekonwalescencji trwa od 1-3 tyg.
  • Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym
  • Efektem zabiegu jest młodszy wygląd oczu
  • W trakcie zabiegu możliwa jest również korekta kształtu oka
  • Szwy usuwane są po 5-7 dniach

Warto dodać, że efekty zabiegu utrzymują się co najmniej 10 lat. Jeśli pierwszy zabieg był wykonany prawidłowo, jego powtórne przeprowadzenie nie powinno być konieczne.

Centrum Medyczne Dormed w Bydgoszczy to miejsce, w którym od ponad 20 lat grono specjalistów w indywidualny i kompleksowy sposób podchodzi do potrzeb pacjentów. Lekarze w Dormed zajmują się zatrzymywaniem procesów starzenia przez wykorzystanie technologii i produktów najnowszej generacji. W centrum możliwe jest także przeprowadzenie analizy skóry oraz jej potrzeb. Każdemu pacjentowi gwarantuje indywidualne spojrzenie na jego problemy, tak by dostosować najlepszą terapię.
W Dormed spotkasz specjalistów z medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej oraz okulistów
.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *