Wycieczki do Berlina – dlaczego Polacy zachwycają się tym miastem?

Kosmopolityczna metropolia. Tętniące życiem miasto. Bliski sąsiad. Stolica i największe miasto Niemiec. O Berlinie można mówić na setki różnych sposobów, a każde jego określenie zdradza jakiś powód, dla którego kochamy to miasto i chcemy je odwiedzać. Berlin jest miastem z wielką, ważną dla Polaków historią, pełnym zabytków, ale i nowoczesnym. Do tego doskonale oznakowanym i świetnie skomunikowanym, dzięki czemu na sprawne zwiedzanie mogą liczyć nawet ci turyści, którzy niespecjalnie lubią się z językiem niemieckim. A zatem: zachwyty nad miastem w pełni uzasadnione!

Rzut beretem stąd, czyli zwiedzanie Berlina w jeden dzień!

Berlin jest atrakcyjnym miastem, ale z pewnością nie odwiedzalibyśmy go tak tłumnie i chętnie, gdyby nie jego dogodne położenie. Stolica Niemiec znajduje się zaledwie 90 km od polskiej granicy. Ze Szczecina dojedziemy tam w ok. 2 godziny, czyli szybciej niż choćby do Poznania, Bydgoszczy albo Gdańska! Berlin jest tak często wybieranym kierunkiem naszych podróży m.in. właśnie dzięki temu, że z Polski można do niego dojechać szybko i sprawnie.

Turyści z Polski bardzo często wybierają też zwiedzanie Berlina w jeden dzień. Wystarczy wyruszyć w podróż o świcie, a powrót zaplanować późnym wieczorem, by mieć cały dzień na spacery po największych atrakcjach Berlina. Miasto można też zwiedzić niejako przy okazji, bo to częsty punkt przesiadkowy podczas podróży w dalsze zakątki świata. Kolejny etap podróży można zaplanować przecież dopiero na następny dzień!

A żeby ułatwić sobie zadanie i „wycisnąć” z wycieczki jak najwięcej, warto postawić na zwiedzanie z przewodnikiem. W tym wypadku polecamy wykupić wycieczkę organizowaną przez biuro podróży. Ciekawych ofert szukajcie na lidl-podroze.pl.

Co warto zobaczyć w Berlinie?

Zwiedzanie Berlina warto rozpocząć od Bramy Brandenburskiej, która jest chyba najbardziej rozpoznawalnym symbolem miasta. Dalej czeka na was budynek Reichstagu, niemieckiego parlamentu, z przeszkloną kopułą i pięknym trawnikiem wokół. Obowiązkowym punktem wycieczki powinien być berliński mur, Czerwony Ratusz, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Katedra Berlińska czy pomnik Marksa i Engelsa. Atrakcje turystyczne Berlina to także Plac Gendermenmarkt z Katedrą Francuską i budynkiem Konzerthaus Berlin. Podczas zwiedzania dobrze jest mieć ze sobą mapę z zaznaczonymi punktami wycieczki – wówczas przechodząc obok pięknego kościoła (np. Kościoła Onufrego) czy malowniczych kamienic (np. secesyjnych na podwórzu Riehmer) na pewno ich nie przeoczymy.

Atrakcje w Berlinie

A co, jeśli znużą was już nieco zabytki i historia? Spokojnie, w Berlinie można też zażyć rozrywki. Wytchnienia warto szukać w ogrodach zoologicznych: berlińskim zoo, Aquarium Berlin i Tierpark Berlin. Warto też przespacerować się ulicami Kreuzberg, które wypełnione są knajpami, artystami i młodością. Miasto warto też zwiedzić porą nocną – niektóre jego punkty za dnia nie prezentują się bowiem tak dobrze, jak po zachodzie słońca. Przykładem może być rozbłyskujący kolorami Plac Poczdamski czy kopuła Sony Center.

Muzea w Berlinie

Berlin słynie też z dużej liczby muzeów. Ich zwiedzanie jest czasochłonne, więc jeśli wasza wycieczka jest raczej krótka, polecamy wybrać się na północną część wyspy Spreeinsel na rzece Szprewie. To tzw. wyspa muzeów w Berlinie. Kompleks obejmuje Muzeum Pergamońskie, Nowe Muzeum, Starą Galerię Narodową, Stare Muzeum oraz Muzeum im. Bodego. Muzea można zwiedzać osobno, ale tańszy będzie wspólny bilet do wszystkich obiektów. Na pełne i spokojne zwiedzenie wyspy muzeów w Berlinie warto poświęcić cały dzień.

Choć zwiedzanie Berlina w jeden dzień na pierwszy rzut oka jest jak porywanie się z motyką na słońce, to w rzeczywistości nie jest ani trochę pozbawione sensu. Przy odrobinie dobrych chęci i odpowiedniej organizacji macie szansę zobaczyć naprawdę wiele i… zakochać się w Berlinie na tyle mocno, by przyjechać tu kolejny raz!

5/5 - (2 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *