Witaminy grupy B marki KenayAG – czy wiesz jakie są ich właściwości?

Wysiłek fizyczny to codzienność wielu z nas. Część osób jest aktywna w trakcie pracy, inni po prostu lubią sport i czerpią przyjemność z ruchu. W każdym przypadku trzeba odpowiednio dbać o swój organizm i nie tylko sumiennie go nawadniać, ale także dbać o witaminy i minerały. Wśród najcenniejszych witamin z oferty Kenay, dla osób aktywnych zdecydowanie poleca się witaminy z grupy B. Jakie są cechy konkretnych koenzymów?

Witamina B1 – suplementy firmy KenayAG dla tych, którzy ćwiczą na siłowni

Choć wśród najbardziej znanych witamin grupy B należą bezsprzecznie wit. B6 i B12, to całkiem ciekawe właściwości wykazuje również witamina B1. Ma ona działanie anaboliczne i działa silnie stymulująco na syntezę białka oraz budowę tkanki mięśniowej. Suplement marki KenayAG jest zatem idealnym dodatkiem do diety osób, które planują zbudować atrakcyjną sylwetkę na siłowni. Podobne działanie wykazuje również witamina B3, znana również jako PP. Oprócz działania anabolicznego witamina ta jest koenzymem enzymów tzw. sirtuin. Odpowiadają one za proces starzenia się organizmu, dlatego odpowiednia ilość witaminy PP pozwala hamować ten niechciany proceder.

Witamina B7 – jakie działanie ma popularna biotyna?

Witaminę H (B7) można znać także w sklepie KenayAG pod nazwą biotyna. Jest ona koenzymem, który pośrednio reguluje procesy metaboliczne węglowodorów, kwasów tłuszczowych, aminokwasów. Właściwa przemiana materii,czyli spalanie tłuszczu i synteza białek, jest kwestią bardzo pożądaną nie tylko przez zawodowych kulturystów, ale również przez osoby aktywnie pracujące nad swoją formą na siłowni. Eksperymenty na myszach pokazały, że działanie anaboliczne witaminy B7 jest bezsprzeczne. W celu wyraźnego rozrostu tkanki mięśniowej zaleca się nawet lekko przekraczać optymalne dzienne dawki tego koenzymu. Biotyna jest w Kenay do nabycia w formie naturalnego suplementu diety – samodzielnie lub w formie kompleksu witamin grupy B.

Witamina B9 – suplement diety o kluczowym znaczeniu dla zdrowia

Kwas foliowy, bo tak również nazywa się witaminę B9, to koenzym, który aktywnie wpływa na powstawanie DNA i RNA. Namnażanie się nowych komórek jest kluczowe z dwóch względów. Po pierwsze silnie anaboliczne działanie kwasu foliowego powoduje nagły przyrost komórek w mięśniach. Ważnym jest także pobudzenie mnożenia się czerwonych krwinek, które są nośnikiem tlenu, a zatem odpowiadają bezpośrednio za wydolność fizyczną. Bez witaminy B9 nasz organizm spowalnia i w niektórych wypadkach przerywa cykl komórkowy, a same komórki satelitarne szybciej się starzeją. Kompleks witamin grupy B od KenayAG ma wysoką zawartość tego mikroskładnika w swoim składzie.

Jak zatem widać witaminy z grupy B, jako koenzymy, mają bardzo ważne znaczenie w kwestii odpowiedniego metabolizmu i tworzenia się nowych struktur komórkowych. Anaboliczne działanie witaminy B powinno skłonić wielu amatorów aktywności fizycznej do naturalnej suplementacji.

Autor. www.ekoflos.pl – sklep ekologiczny

5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *