Wielkanoc na Kaszubach. Naturalnie.

fot. Kozi Gród

fot. Kozi Gród

Kozi Gród w Pomlewie na Kaszubach leży zaledwie 25 kilometrów od Gdańska. Z dala od hałasu miasta, a blisko przyrody. Daleko od niezdrowego pożywienia, stresu i pośpiechu, tutaj zwalniamy, bo wiemy, że prawdziwe życie jest slow. Zwolnij, odpocznij. Kierunek Kozi Gród. Naturalnie.  

Zapraszamy do Koziego Grodu na rodzinne święta wielkanocne. Pełne relaksu dla dorosłych i atrakcji dla dzieci. Zapewniamy gościnne progi, przyjazną załogę i dyskretną obsługę. Wielkanoc w Kozim Grodzie to kaszubska tradycja i pełen wygód odpoczynek.

Jajka

Kraszanki – jaja w jednym z kolorów: brązowe, zielone, granatowe, bordowe. To typowo kaszubskie wielkanocne jaja. Barwione cebulą, źdźbłami oziminy, burakami ćwikłowymi, jagodami, pokrzywą, kwiatem kaczeńców.

W Kozim Grodzie też będzie kolorowo. Kolorowo i naturalnie. Nasza kuchnia opiera się wyłącznie o produkty regionalne, świeże ryby, dziczyznę, wędliny z przykuchennej wędzarni, zioła i warzywa z przydomowego ogrodu.

Bazie

Kaszubskie wielkanocne palmy to zwykłe, lecz piękne gałązki wierzby z baziami. Wnosiło się je do domu dopiero po poświęceniu, wcześniej nie można było tego zrobić.

Codziennie i od święta w Kozim Grodzie stawiamy na naturalność i przywiązanie do tradycji. Na przyrodę i odpoczynek. Drzew i kwiatów, wody i czystego powietrza, jest tu dużo – każdy znajdzie swoją oazę spokoju. Staw pełen ryb (można wędkować!), zwierzęta pod oknami (kaczki, kucyk, oślica, kozy), jezioro Przywidzkie o krok z idealną trasą na krótki spacer. Jest w czym wybierać.

Jajecznica

Głównym daniem wielkanocnego, kaszubskiego śniadania była prażnica, czyli jajecznica na boczku. Smażono ją na bardzo dużej patelni. Patelnię stawiano na stół i każdy sobie nakładał porcję.
W zgodzie z tradycją podamy rano jajecznicę, ale wielkanocny stół będzie się uginał także od innych najlepszych dań przygotowanych z kaszubską fantazją i domowym smakiem. Gościom zapewniamy nasz wielkanocny koszyk, pyszne śniadania i obiadokolacje oraz udział w Niedzielnym Festynie Kulinarnym (od 69 zł).

Rózgi

Kaszubi generalnie nie lali wody. Zamiast tego były rózgi. Najczęściej dostawały je dziewczyny od chłopaków. Takie „chłostanie” młodziutkimi witkami było przekazywaniem osobie sił witalnych przyrody.

Śmigusa-Dyngusa polecamy, ale tylko na naszym basenie i jacuzzi. Tu możecie się polewać wodą do woli. A potem zrelaksować w saunie, pograć w kręgle lub bilard, pobiegać na bieżni w sali cardio, pójść nad jezioro jedną z tras idealnych do Nordic Walking.

Dzieciom w aktywnym spędzaniu czasu pomogą doświadczeni i przyjaźni animatorzy. Najmłodsi będą mogli malować swoje pisanki i kartki wielkanocne, spotkać się z zającem i poszukać pisanek, pójść do Mini Zoo lub mini kina. Dobra zabawa gwarantowana!

KONTAKT

Hotel „Kozi Gród”

Ul. Leśników 3

83-047 Pomlewo k/Gdańska

www.kozigrod.pl; kozigrod@kozigrod.pl

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *