Warsztaty „Sukces to Ja” w Trójmieście

26 października 2017 r. w Gdańsku odbędzie się bezpłatny warsztat dla kobiet w ramach programu „Sukces TO JA”. Program skierowany jest do kobiet chcących powrócić na rynek pracy, znaleźć lepszą pracę lub zdobyć wiedzę i kompetencje niezbędne do tego, by założyć i prowadzić działalność gospodarczą bądź start-up.

„Sukces TO JA” jest kompleksowym programem wzmacniającym aktywność zawodową Polek. realizowanym przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką przy wsparciu Fundacji Coca-Cola w Atlancie. Program obejmuje dwa główne obszary: Praca i Własny Biznes. Warsztaty organizowane w ramach programu pozwalają poszerzyć kompetencje i wiedzę w zakresie marketingu, zarządzania, biznes planu oraz umożliwiają wymianę doświadczeń i znalezienie inspiracji do zmian. Program jest realizowane pod Honorowym Patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Na uczestniczki warsztatu dotyczącego „Zyskownego Biznesu” będzie czekała Anna Flis, ambasadorka programu „Sukces TO JA” na Trójmiasto, liderka i specjalistka w zakresie strategicznego zarządzania zespołami i zarządzania zmianą. Anna to spełniona i pełna energii kobieta, działająca z pasją i wysoką skutecznością w osiąganiu celów. Ma duże doświadczenie zarówno we wdrażaniu innowacyjnych pomysłów w biznesie, jak również w strategicznym planowaniu kierunków jego rozwoju. Jest liderką przyszłości, kobietą, która odważnie sięga po sukces, dzieli się doświadczeniem i inspiruje innych – podkreśla Anna Solarek, dyrektor kontaktów zewnętrznych i komunikacji w Coca-Cola Poland Services .
W pierwszej edycji programu „Sukces TO JA”, podczas dziesięciu warsztatów w całej Polsce oraz w kursach online wzięło udział już ponad 5300 kobiet.

Warsztaty Projekt: Zyskowny Biznes w ramach programu ,,Sukces TO JA” odbędą się już 26 października w Q Hotel Grand Cru, przy ulicy Rycerskiej 11 w Gdańsku, w godzinach 9:00–16:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Aby wziąć udział należy się zarejestrować na www.sukcestoja.pl.

Województwo pomorskie to region, który przyciąga inwestycje gwarantujące nowe miejsca pracy. Dodatkowo z raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce1 wynika, że Pomorskie jest wiceliderem przedsiębiorczości tuż za mazowieckim. Jednocześnie według danych GUS, w ostatnich dwóch latach odnotowuje się znaczący wzrost współczynnika aktywności zawodowej wśród lokalnej ludności, jednak wskaźnik ten rośnie wolniej w przypadku kobiet2. Dlatego ważne jest, aby aktywizować zawodowo kobiety. Ma to znaczenie w wymiarze makroekonomicznym. Jak pokazują wyniki analizy Deloitte aktywizacja zawodowa kobiet może przyczynić się do wzrostu polskiego PKB do 2025 r. nawet o 1%

Program „Sukces TO JA” został stworzony w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiadał na potrzeby uczestniczek, zarówno w zakresie dostępnych form uczestnictwa jak i tematów. Osoby zainteresowane mogą zapisać się na kurs online, uczestniczyć w warsztatach i konferencjach, zgłosić udział w konkursie Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku, ale także dołączyć do lokalnych grup rozwoju, poprzez które ambasadorki programu wspierają aktywizacje kobiet w swoich lokalnych społecznościach.

Z zadowoleniem obserwujemy duże zainteresowanie naszymi warsztatami. Bardzo się staramy, aby program był jak najbardziej adekwatny do potrzeb i wspierał w rozwoju kompetencji lub też motywował do podejmowania działań. Nasze uczestniczki, często powtarzają, że najcenniejsza dla nich jest wiedza praktyczna, którą mogą zdobyć podczas warsztatów. – podkreśla Olga Kozierowska, pomysłodawczy programu Sukces TO JA
Dodatkowe informacje:

„Sukces TO JA” to kompleksowy program wzmacniania aktywności zawodowej kobiet, realizowany przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką przy wsparciu Fundacji Coca-Cola w Atlancie.

Warsztaty poprowadzi:
Anna Flis – efektywna liderka z 17 letnim doświadczeniem w międzynarodowej korporacji General Electric, która sprawdziła się w wielu obszarach organizacji takich jak: Sprzedaż, Marketing, HR, L&D, Talent Management, Operacje, Call Center, Windykacja, CRM, PM/IT. Ma doświadczenie w projektowaniu systemów motywacyjnych, konsolidacji/synchronizacji celów biznesowych oraz reinżynierii procesów przy wykorzystaniu obecnego potencjału, w transformacjach sieci sprzedaży, restrukturyzacji oraz fuzjach. Finalistka konkursu „Bizneswoman Roku 2015” w kategorii Korporacja oraz Mentor i Mentee w programie Vital Voices Poland. Ekspertka i ambasadorka programu Sukces TO JA.

ORGANIZATOR

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką jest największą społecznością kobiet przedsiębiorczych w Polsce. Jej misją jest kompleksowe wspieranie kobiet, dostarczanie im fachowej wiedzy niezbędnej do rozwoju osobistego i zawodowego oraz motywowanie ich do podejmowania odważnych działań i spełniania marzeń. Współzałożycielkami fundacji są: Olga Kozierowska oraz Olga Zarachowicz. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.sukcespisanyszminka.pl

PARTNER PROGRAMU

Fundacja Coca-Cola w Atlancie (The Coca-Cola Foundation) jest globalnym filantropijnym oddziałem The Coca-Cola Company. Od momentu powstania w 1984 r. Fundacja przyznała ponad 820 mln dolarów dotacji na wsparcie inicjatywy na rzecz społeczności i zrównoważonego rozwoju na całym świecie. Więcej na temat Fundacji: http://www.coca-colacompany.com/our-company/the-coca-cola-foundation.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *