Warmia i Mazury na ferie: 5 pomysłów na zimowe aktywności z dzieckiem!

Ferie to czas, kiedy chcesz skorzystać z zimowego szaleństwa. Wybrać się ze swoim dzieckiem na zasłużoną przerwę i chociaż przez kilka dni oderwać od codzienności. Większość osób na taki zimowy reset wybiera góry. To naturalne miejsce podróży, bo gdzie, jak nie w górach najlepiej smakują zimowe sporty? Jeśli jednak lubisz mniej tłoczne miejsca i mniej oczywiste rozwiązania, zarezerwuj hotel na Warmii i Mazurach. Co ciekawego można tam robić zimą? Sprawdź!

Warmia i Mazury na narty

Wbrew pozorom Kraina Tysiąca Jezior to też świetne miejsce na wypad na narty. Znajdziesz tam różnorodne trasy dla początkujących i bardziej zaawansowanych narciarzy. Wyciągi narciarskie znajdują się między innymi w okolicach Wydmin czy Kurzętniku. Doskonałe miejsce na narty to także Piękna Góra w Gołdapi, która liczy ponad 2000 m dobrze zagospodarowanych tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Stoki znajdziesz również na półwyspie jeziora Czos, gdzie znajduje się ponad 1500 m tras zjazdowych, wypożyczalnia sprzętu oraz szkółka narciarska.

W każdym z tych miejsc w pobliżu możesz wynająć przytulne pokoje lub zdecydować się na Rest&Learn – hotel nad jeziorem z pełnym wyżywieniem. 

hotel-nad-jeziorem-na-mazurach (1).jpg

Sanki i spacery po lesie

Jeśli Mazury to koniecznie wypad na sanki, kulig lub nordic walking. Wypoczynek wśród skutych lodem jezior może być naprawdę bardzo atrakcyjny. Warmia i Mazury oferują liczne tereny górskie i pagórkowate, idealne do zjazdów na sankach. To aktywność, która dostarczy mnóstwo emocji i sprawi wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Wystarczy zapoznać się z lokalną ofertą. Takie miejsca znajdziesz między innymi na Wzgórzach Szeskich i Dylewskich w okolicach Puszczy Rominckiej i Boreckiej.

Biegun Zimna i psie zaprzęgi

W okolicach Ściborki, na samym skaju Mazur znajduje się Republika Ściborska. Miejsce idealne dla miłośników dzikiej przyrody, survivalu, zielarstwa i psich zaprzęgów. Na polskim Biegunie Zima możecie zapisać się na warsztaty terenowe, przejechać psim zaprzęgiem i oczywiście ogrzać przy ognisku rozpalonym wśród śnieżnej scenerii. Dla bardziej odważnych turystów Republika Ściborska organizuje również spływy kajakowe, choć musisz pamiętać, że te mogą się nie odbywać w wybranych przez Ciebie terminie, gdyż zimowa pogoda bywa kapryśna.

aktywnosci-z-dzieckiem-na-mazurach (1).jpg

Łyżwy w Krainie Tysiąca Jezior

Na Warmii i Mazurach nie brakuje miejsc, w których można pojeździć na łyżwach. Jeśli zima jest mroźna, a lód na jeziorach gruby, możesz pokusić się o jazdę na łyżwach na pobliskich jeziorze. Warto jednak zawsze zasięgnąć opinii mieszkańców, którzy znają doskonale lokalną przyrodę i pokażą miejsca bezpieczne do jazdy na łyżwach. Jeśli jednak lód na jeziorze jest zbyt kruchy, warto poszukać sztucznego lodowiska. W Mikołajkach, Giżycku, Elblągu, Olsztynie, Ełku, Gołdapi czy Kętrzynie bez problemu znajdziecie sztuczne lodowiska, na których można próbować swoich sił całymi dniami.

Zimowe biegi

Na Warmii i Mazurach zimą organizowane są liczne biegi w trudnych warunkach. Jedną z najpopularniejszych imprez tego typu jest Ełcka Zmarzlina. Na ochotników zimowego biegania czekają długie do pokonania trasy wśród zimowego krajobraz. Możesz wybrać trasę 20, 50 lub nawet 100 km ze zróżnicowanym terenem. A jeśli wolisz biegi narciarskie, koniecznie sprawdź, kiedy odbywają się Zimowy Bieg Sasinów na Wzgórzach Dylewskich, nieopodal Wysokiej Wsi. Rozgrywany jest on na dwóch trasach – 5 lub 10 km – w otoczeniu malowniczych lasów.

logotypy-Rest&Learn.jpg

Spółka realizuje projekt „Rest and learn”, nr projektu POPW.01.03.02-28-0005/20, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *