Salon urządzony w stylu skandynawskim? Sprawdź, w co zainwestować!

salon w stylu skandynawskim

Styl skandynawski dotarł do naszych wnętrz mniej więcej kilkanaście lat temu, a wciąż zyskuje na popularności. I nie ma w tym niczego dziwnego, bowiem jego charakterystyczne umiłowanie naturalnych materiałów sprawia, że niemal każdy z nas znajdzie w nim coś dla siebie. Drewno, beton, oszczędna paleta kolorystyczna to wszystkie ulubione materiały stylu skandynawskiego. Jak subtelnie połączyć je w zgrabną aranżację? Sprawdź!

Styl skandynawski i jego charakterystyka – sprawdź, co musisz wiedzieć

Jeśli lubisz otaczać się naturalnymi materiałami, a do tego marzysz o posiadaniu salonu urządzonego kompleksowo i harmonijnie, to styl skandynawski na pewno przypadnie Ci do gustu. Podczas doboru wyposażenia, jak również wszystkich niezbędnych komponentów musisz jednak pamiętać o tym, że styl skandynawski uwielbia naturalność. Drewno, beton, ale także cegła świetnie oddadzą ducha stylu skandynawskiego.

Istotna jest jednak również kolorystyka. Bardzo ciekawymi kolorami, zastosowanymi w stylu skandynawskim będą biel i naturalne brązy. Świetnie się komponują, a do tego są ponadczasowe i bardzo modne.

Deski na ścianę – jeden z ulubionych materiałów w aranżacji wnętrz skandynawskich

Choć w stylu skandynawskim drewno warto odnieść np. do wytwarzanych mebli, to jednak i deski na ścianę wprowadzą do wnętrza dużo ciepła i trójwymiarowości.

Deska może być wykonana z dowolnego materiału, a często jest łączona na ścianie z betonem dekoracyjnym. Oba zyskują na atrakcyjności i sprawiają, że odpowiednia przestrzeń prezentuje się bardzo naturalnie i nowocześnie zarazem. 

Deska na ścianie nie pełni we wnętrzu wyłącznie funkcjo dekoracyjnej. Wręcz przeciwnie sprawia, że określona przestrzeń jest praktycznie zaaranżowana. Przyklejona do ściany uniemożliwia jej zabrudzenie. Co więcej utrzymanie w czystości takiej deski nie sprawia żadnego problemu. 

Chcesz zaaranżować wnętrze w stylu skandynawskim i zastanawiasz się nad zakupem deski? Mamy nadzieję, że w tym wpisie przekonaliśmy Cię o praktycznym zastosowaniu tego materiału.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *