„Z czego jesteśmy zrobieni i jakie to ma znaczenie?”

Z przyjemnością zapraszamy na wystawę prac Katarzyny Dworaczyk.
gdzie: Sztuka Wyboru, Gdańsk ul. Słowackiego 19
kiedy: 18.08-10.09.2017 r. ( codziennie w godz. 9:00-22:00)
otwarcie wystawy: 18.08 o 19:00„Z czego jesteśmy zrobieni i jakie to ma znaczenie?”

„Wszystko, co jest teraz, zaczęło się tam”


W swojej pracy artystycznej i terapeutycznej/szkoleniowej Katarzyna Dworaczyk skupia się na badaniu, jak wydarzenia, migawki z naszego życia wpływają na nasze wybory, sposób patrzenia na świat, na innych i na siebie.I co to znaczy JA. Czy jest to zbiór (genów, doświadczeń, formy ciała, połączenia synaps) czy jednolitość. Jak łączy się to z ciałem, a jeśli tak, to gdzie jest to połączenie świadomości i ciała. Czy mamy zgodę by być mozaiką czy chcemy indywidualnej niepowtarzalności?

Katarzyna Dworaczyk na warsztat wzięła najpierw swoje dzieciństwo i dorastanie, zebrała wydarzenia i z ilustracjami połączyła je w książkę – monument dla siebie – dziecka. Dla każdego pojedynczego przeżycia wystawiła pomnik.

Następnym etapem było (i jest) przyglądanie się, jak historia kobiet w jej rodzinie, a także zasłyszanych historii babć, koleżanek… naznacza (wspiera lub hamuje) aktualne przekonania, widzenie siebie, kobiet, mężczyzn, świata…

Wystawa obejmuje prace z książki „Wszystko, co jest teraz, zaczęło się tam” (dostępnej w księgarni Sztuki Wyboru), projektu „Dźwignia. Historie babć” oraz materiałów do następnej książki „Portret pamięciowy kobiet”.

Wszystkie projekty Katarzyny Dworaczyk są opisane na stronie www.GRL.zone

Bio:

Z pasji terapeutka, trenerka oraz artystka wizualna. Z wykształcenia też. Pisze i rysuje, mówi, inspiruje na szkoleniach i konferencjach, mini – mediuje z i między dziećmi. Zafascynowana przekonaniami, jak powstają, działają, zmieniają nas i świat. Współtworzy międzynarodowy zespół trenerów skupionych wokół Internal Family System oraz Porozumienia bez Przemocy. Katarzyna Miller powiedziała o niej, że jest „cudownie, bezczelnie niestereotypowa” i to jej bardzo pasuje.Pochodzi z Gdyni (do której kiedyś wróci), mieszka w Poznaniu, w przyszłym roku leci do Irkucka. Uwielbia espresso, Jacquesa Lacana i widzieć horyzont. Najlepiej wszystko na raz.
www.grl.zone

1/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *