Wakacje z językiem? Zobacz najciekawsze sposoby na skuteczną naukę!

Wakacje to dla Twojego dziecka przede wszystkim czas na odpoczynek od szkolnych obowiązków i porannego wstawania. Dwa miesiące wolnego w najbardziej ciepłe miesiące to jednak także możliwość zainwestowania w rozwój Twojej pociechy. Chcesz, aby Twoje dziecko nabyło nowe umiejętności językowe? Dobrze wiesz, jak ważna jest znajomość języków obcych i chcesz skupić się na tego typu edukacji dodatkowej? Zobacz najlepsze propozycje na wakacyjne miesiące i połącz naukę języka z doskonałą zabawą i niezapomnianą przygodą. To proste!

Obóz językowy za granicą

Chcesz, aby Twoje dziecko podczas wakacji doskonale nauczyło się języka obcego? Wyślij dziecko na obóz językowy za granicą! To wręcz doskonały sposób na skuteczną naukę języka, często także w praktyce, a nie tylko w postaci przyswajania nowych słówek z podręcznika. Ciekawe miejsca, bogata oferta językowa czy atrakcyjny program pobytu – to tylko niektóre z cech wakacyjnych wyjazdów, których celem jest zarówno nauka języka jak i poznanie nowego kraju. 

Wysyłając dziecko na zagraniczny obóz językowy umożliwiasz mu:

  • naukę samodzielności
  • skuteczną naukę języka obcego
  • poznanie nowego kraju, jego tradycji i obyczajów
  • nawiązanie nowych przyjaźni, często międzynarodowych

Jeśli choć trochę orientujesz się w nauce języka dobrze wiesz, że przyswajanie wiedzy w praktyce jest o wiele bardziej skuteczne niż tradycyjne metody nauki. Co więcej, wakacyjny obóz za granicą kojarzony jest przez dzieci ze wspaniałą, letnią przygodą, a nie obowiązkową nauką i kolejnymi zadaniami do odrobienia. Połączenie zabawy, poznawania nowych miejsc i kultury danego kraju z nauką to najlepsze, co możesz w tej dziedzinie zaoferować swojemu dziecku! Do tego dochodzi oczywiście kwestia świetnych warunków oraz wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej, dzięki której Twoja pociecha wręcz pokocha przyswajanie nowych umiejętności językowych. Zapoznaj się z wakacyjną ofertą tego typu wyjazdów. Zacznij przygodę swojego życia z EF Education First. Wybierz interesujące Cię lokalizacje i daj szansę Twojemu dziecku na wspaniałą przygodę! Pozwól mu mądrze i owocnie wykorzystać czas wakacyjnego wypoczynku, jednocześnie nie zrażając go do nauki w czasie wolnego od szkoły!

Obóz językowy w kraju

Rodzicom, którzy nie wyobrażają sobie wyjazdu własnego dziecka za granicę, zwłaszcza w wieku wczesnoszkolnym, na pewno spodoba się propozycja w postaci obozu językowego w kraju. W Polsce jest wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc, w których pobyt śmiało można połączyć z edukacją językową. Przykładowo, dwutygodniowy pobyt nad polskim morzem nie musi oznaczać wyłącznie kolonii wakacyjnej i beztroskiej zabawy. Z powodzeniem możesz zapisać dziecko na wakacyjny obóz językowy nad naszym polskim morzem, podczas którego wakacyjny wypoczynek sprytnie połączony jest z zdobywaniem nowych, językowych umiejętności. Dla Twojego dziecka to ogromna atrakcja, a także możliwość poznania nowych rówieśników i zawarcia nowych przyjaźni!

A może po prostu szkoła językowa?

Obóz językowy za granicą bądź w kraju nie spotkał się z sympatią Twojej pociechy? Nie masz możliwości skorzystania z wakacyjnej oferty dla dzieciaków? To jeszcze nic straconego! Nadal możesz zafundować im wakacje z językiem z tym, że w bardziej tradycyjnej formie. Rozejrzyj się za szkołą językową w Twojej miejscowości, w której odbywają się wakacyjne kursy. Przejrzyj ofertę, wybierz najlepszą propozycję i postaw na naukę w nieco bardziej konwencjonalny sposób. Kontakt z językiem, zwłaszcza podczas przerwy od szkolnych zajęć, dobrze zrobi Twojemu dziecku i sprawi, że nie zapomni ono tego, co wyniosło ze szkolnej ławki i lekcji języka!

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *