Zespół na wesele czy DJ? Komu powierzyć oprawę muzyczną zabawy?

suknia ślubna na wesele

Muzyka pełni na weselu bardzo ważną funkcję. Nadaje zabawie klimat, stanowi jej tło oraz pozwala gościom świetnie bawić się do białego rana. Oprawę muzyczną wesela możemy powierzyć zespołowi weselnemu, który będzie grał muzykę na żywo lub DJ-owi, który odtworzy wybrane utwory z płyt oraz wcieli się w rolę wodzireja. Oba te rozwiązania na tyle różne, że warto poznać zalety każdego z nich, aby dokonać najlepszej dla siebie decyzji.

Dlaczego warto postawić na zespoły weselne?

Zespoły weselne to grupy muzyczne, które specjalizują się głównie w prowadzeniu imprez okolicznościowych różnego rodzaju. Oprócz wesel, są bardzo często wynajmowane na firmowe imprezy, chrzciny, jubileusze, urodziny i wiele innych. Zespoły weselne specjalizują się w graniu muzyki na żywo, co jest szczególnie cenione w środowisku osób starszych, przywykłych do tradycyjnych rozwiązań oraz klimatów wesel z dawnych lat. Każda grupa muzyczna posiada swój własny, charakterystyczny styl oraz repertuar. Ten ostatni jest jednak na tyle uniwersalny, że można go dostosować do klimatu i stylistyki praktycznie każdego wesela.

Zespoły weselne będą najlepszym wyborem dla osób, które kochają muzykę graną na żywo oraz chcą nadać swojej zabawie weselnej niepowtarzalnego, unikalnego charakteru. Ich wybór idealnie sprawdzi się w przypadku wesel utrzymanych w klasycznej stylistyce, zabaw w stylu rustykalnym, boho oraz retro, które opierają się na naturalnych klimatach i tradycyjnych rozwiązaniach. Zespoły weselne to także świetny wybór dla wszystkich melomanów, którzy lubią muzykę wykonywaną na żywo oraz różne interpretacje dobrze sobie znanych przebojów.

Dlaczego DJ na wesele także jest świetnym wyborem?

DJ na wesele cieszy się sporą popularnością wśród par, które zamiast muzyki na żywo preferują oryginalne brzmienie swoich ulubionych utworów. Jest świetną alternatywą dla zespołów weselnych na mniejsze wesela, z ograniczonym budżetem, gdyż koszt jego zatrudnienia jest z reguły niższy. DJ na wesele to także idealny wybór na wesela utrzymane w nowoczesnych klimatach, w przypadku których tradycyjne rozwiązania nie sprawdziłyby się tak dobrze, co ich bardziej współczesne odpowiedniki.

DJ na wesele jest osobą, której zadanie nie ogranicza się tylko do miksowana utworów i zapowiadania kolejnych weselnych atrakcji. Jednym z jego głównych obowiązków jest także dbanie o prawidłowy przebieg zabawy weselnej, zachęcanie gości do udziału w niej oraz nadanie imprezie wesołego, pełnego zaangażowania klimatu. Jako że jest to główne zadanie DJ-a, warto skorzystać z jego usług, jeśli szczególnie zależy nam na profesjonalnym prowadzącym.

Jak widać, wybór pomiędzy zespołem weselnym a DJ-em, nie jest łatwym zadaniem. Obie opcje są na tyle różne, że decyzja w dużej mierze zależy od osobistych preferencji młodej pary oraz jej wizji zabawy weselnej. Kluczem do sukcesu jest jednak zawsze wybór profesjonalnego wykonawcy, którego warto szukać w sprawdzonych miejscach. Jednym z najlepszych z nich jest portal ślubny – specjalny serwis weselny, na którego łamach dostępne są oferty najlepszych zespołów weselnych i DJ-ów z całej Polski.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *