Te wakacje przyniosą wspaniałą powieść, która na długo zapada w pamięć

Te wakacje przyniosą wspaniałą powieść, która na długo zapada w pamięć – już 7 lipca premiera „Pięknych złamanych serc” Sary Barnard

O „Pięknych złamanych sercach” można było usłyszeć między innymi dzięki klubowi czytelniczemu Zoe Sugg (Zoelli, autorki serii książkowej Girl Online). To pierwsza książka, którą znana brytyjska vlogerka poleciła swoim czytelnikom i fanom. Debiutancka powieść Sary Barnard to historia prawdziwej, głębokiej przyjaźni między nastolatkami. Przyjaźni naznaczonej bólem i rozdarciem. Przyjaźni, która może przetrwać każde przeciwności losu. „Piękne złamane serca odniosły” w Wielkiej Brytanii wielki sukces. Jak się okazuje po lekturze książki – jak najbardziej zasłużony.

Caddie ma tak wiele ze mnie; jest lustrem wielu moich codziennych reakcji…” – Zoella

Piękne złamane serca” to przejmująca opowieść o Caddie, Rosie i Suzanne – bohaterkach tak różnych, że właśnie to je do siebie zbliża. Suzanne wkracza w życie dwóch pozostałych dziewcząt dość niespodziewanie – i niemal od razu okazuje się, że ta piękna dziewczyna o smutnych oczach skrywa jakąś tajemnicę. Przeszłość Suzanne stopniowo wychodzi na jaw, teraźniejszość zaczyna wymykać się spod kontroli. Caddy, dotąd spokojna uczennica prywatnej szkoły, zaczyna dostrzegać, że problemy mogą być bardzo ekscytujące. Jednak budowanie przyjaźni i próby zaleczenia starych ran okazują się dużo bardziej bolesne, niż spodziewa się którakolwiek z dziewczyn.

Sara Barnard w swojej książce pragnie pokazać, że wszyscy mamy możliwość stania się światłem lub ciemnością w życiu tych, których kochamy – a w prawdziwej przyjaźni zaś zawsze występują obie te skrajności.

Piękne złamane serca” to powieść oryginalna i bardzo świeża na rynku literatury młodzieżowej. Dotyka ważnych i trudnych tematów w niezwykły sposób – każdy czytelnik znajdzie w bohaterkach odrobinę siebie. A jak mówi autorka: „W samym sercu tej książki tkwi przyjaźń. Jest to opowieść miłosna bez romansu, ponieważ głębokiego uczucia między nastoletnimi dziewczętami nie da się z niczym porównać”.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *