W czym lubią spać Polki? Piżama z koronką tylko na wyjątkowe okazje czy także na co dzień?

W jakich piżamach śpią polki? - Zobacz!

Od zawsze wiadomo, że ile ludzi tyle opinii i upodobań. Jedni lubią „to”, drudzy zaś coś zupełnie innego i rzecz ta nie podlega żadnej dyskusji.

Jak zwykło się również mawiać: „o gustach się nie dyskutuje” – i nie będziemy się z tym spierać. Jednak nikogo dzisiaj nie będziemy oceniać ani obgadywać, a jedynie przyjrzymy się sypialnianym zwyczajom Polek.

Dlatego dzisiaj na tapetę bierzemy odzież nocną. A więc jak myślicie – koronkowa piżama na co dzień czy jednak tylko od „święta”?

Wygodna piżama to wygodny sen!

Dobrze dopasowany materac, „oddychająca” pościel, wygodne łóżko i odpowiednia temperatura pomieszczenia – to kilka głównych czynników wpływających na wygodę snu. Zaraz obok nich należy wymienić również dobrze dopasowaną i przewiewną piżamę. Jeżeli chodzi o odzież nocną, to wybór jest naprawdę szeroki.

W dobie social mediów i szalejącego konsumpcjonizmu z każdej strony jesteśmy zasypywane trendami i kolekcjami, które niejednokrotnie cieszą nasze oczy – i nie ma w tym nic dziwnego, zwyczajnie lubimy otaczać się ładnymi rzeczami. Dlaczego więc dane wskazują, że kuszącą i eleganckie piżamy koronkowe cieszą się o wiele mniejszą, popularnością niż ich tradycyjne odpowiedniki?

Piżamy koronkowe, sukienki nocne a może piżamy dwuczęściowe? Sprawdzamy dane!

Statystyki wskazują, że 15% dorosłych Polek śpi zazwyczaj nago, choć i to uzależnione jest od czynników takich jak pora roku, rodzaj aktualnie używanej pościeli czy wspomniana już temperatura pomieszczenia. Oznacza to, że aż 85% dorosłych Polek śpi w piżamie – jeżeli wśród nich jest osoba, którą w najbliższym czasie planujesz obdarować piżamą, to zapoznaj się z bardziej szczegółowymi wynikami badań podanymi poniżej:

  • ok. 50% Polek śpiących w piżamie decyduje się na sukienki nocne lub luźne koszulki,
  • ok. 40% Polek śpiących w piżamie wybiera tradycyjne komplety dwuczęściowe składające się z krótkich spodenek i koszulki,
  • ok. 10% Polek śpiących w piżamie wybiera piżamy koronkowe – są to najczęściej piżamy satynowe w formie sukienek lub kompletów.

Z przytoczonych danych wynika, że niewiele z nas wybiera bardziej „wyjściowe” ubranie do spania. Trudno jednoznacznie stwierdzić czym jest to tak naprawdę spowodowane, choć i tu najprawdopodobniej chodzi o zwykłą wygodę. Krzywdzący stereotyp głosi, że koronkowe i satynowe piżamy noszą się gorzej niż bawełniane klasyki.

Z kolei fakt jest taki, że przy wyborze piżamy kierujemy się przede wszystkim wygodą noszenia.Nikt nam przecież nie odda straconych godzin snu, które ominęły nas przez wiercenie się z powodu uwierającej i źle dopasowanej piżamy. Niezależnie czy najwygodniej śpi się Tobie w długiej koszulce, w ciepłym komplecie, w koronkowej piżamce czy koszuli nocnej, warto zwyczajnie postawić na swój osobisty komfort snu.

Piżama z koronką też może być wygodna – poznaj opcje, w których wyśpisz się jak dziecko!

Jeżeli do tej pory nie mogłaś znaleźć ładnej, a zarazem wygodnej piżamy z koronką, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Sklep internetowyAiiram stawia na dwie cechy, jakimi są jakość i wygoda. Załodze wspomnianego sklepu zależy na przełamaniu wspomnianego stereotypu – piżamy koronkowe mogą być nie tylko zmysłowe, lecz również wygodne, co udowadnia swoją ofertą!

Wysoka jakość materiałów, które są przyjemne w dotyku i nie podrażniają skóry, a do tego odpowiednia konstrukcja oraz szycie piżamy i BAM! Mamy jakościowy, świetnie wykonany produkt. Nie pozostaje nam nic innego, jak szczerze polecić Wam produkty Aiiram, a w szczególności satynowe piżamy koronkowe! To kusząca, stylowa i wygodna odzież nocna, idealna zarówno „na co noc”, jak i wyjątkowe okazje!

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *