Najważniejsze cechy filtrów przeciwsłonecznych

Zbliża się lato, co oznacza, że nasza cera będzie na narażona na różne szkodliwe czynniki takie jak na przykład kontakt z wodą, wysokie temperatury, wilgoć no i oczywiście promieniowanie słoneczne, którego nadmierna ilość może być niebezpieczna dla naszej cery i dla naszego zdrowia. Spędzanie zbyt dużej ilości czasu na słońcu, bez dodatkowej ochrony skutkuje pojawianiem się przebarwień oraz przyspiesza starzenie się cery, co niestety może skutkować nowotworami skóry. Dlatego podstawowym produktem, który powinien towarzyszyć Wam podczas całego lata, jest krem z filtrem! Na rynku znajdziesz ich wiele rodzajów, dzięki czemu z łatwością możesz znaleźć krem dobrany odpowiednio do typu Twojej cery. Jest to najważniejszy kosmetyk na lato, dlatego też przygotowaliśmy dla Ciebie parę porad, które pomogą Ci w wyborze kremu, który skutecznie będzie chronić Twoją cerę jak i będzie odpowiednio dopasowany do jej typu.

Jeśli chcesz się zaopatrzyć w kosmetyki od sprawdzonych marek, które pomogą Ci w codziennej pielęgnacji Twojej cery i włosów, to łap do sklepu Skin79 kod rabatowy, dzięki któremu kupisz znacznie taniej wybrane produkty. W ich ofercie znajdziecie kremy UV, kremy BB, maski do twarz, kosmetyki do nawilżania i oczyszczania twarzy, szampony i odżywki do włosów jak i wiele więcej innych produktów.

1. SPF

Najważniejszym czynnikiem, na który powinieneś zwrócić uwagę kupując krem z filtrem jest współczynnik SPF, czyli sun protection factor. Określa on jak długo możemy przebywać bezpiecznie na słońcu po zastosowaniu produktu jak i określa on przed jaką dawką promieni słonecznych jesteśmy chronieni. Im wyższy jak współczynnik SPF, tym ochrona przed słońcem jest większa. Wśród kremów z filtrem wyróżniamy niską ochroną, w przypadku której współczynnik SPF wynosi  od 6 do 10, następnie jest średnia ochrona ze współczynnikiem od 15 do 25, a najwyższą ochronę stanowią kremy, których współczynnik SPF wynosi od 30 do 50. Pamiętaj, że kremu z filtrami powinno się używać przez cały, a nie jedynie w miesiącach letnich. Współczynnik SPF znajdziesz również w niektórych podkładach jak i w kremach BB. Jeśli jednak zależy Ci na wysokiej ochronie, to sięgnij wtedy po krem z filtrem przeznaczony do twarzy. 

2.  Typ cery

Kupując krem z filtrem powinniśmy uwzględnić również wymagania naszej cery i jej obecną kondycję. Do skór tłustych i mieszanych, borykających się z trądzikiem, zaleca się stosowanie kremów z filtrem o lekkiej konsystencji, które szybko się wchłaniają. Najlepiej, aby również krem był wzbogacony o dodatkowe składniki aktywne, dzięki czemu możesz ograniczyć ilość kosmetyków nakładanych na cerę, przez co będzie ona mniej obciążona.

W przypadku cery suchej wybieraj kremy z filtrem, które również odżywią i nawilżą Twoją cerę. Składniki nawilżające, których możesz szukać w kremie to na przykład kwas hialuronowy, aloes czy pantenol.

3.  Rodzaj i konsystencja

Wśród rodzajów filtrów wyróżniamy filtry chemiczne, fizyczne i filtry mieszane, czyli połączenie filtrów fizycznych i chemicznych. Niewątpliwą zaletą filtrów fizycznych jest to, że zachowują swoje właściwości pod wpływem promieniowania słonecznego, jednak łatwo się ścierają, dlatego zaleca się ich ponowne zastosowania po wykonywaniu czynności wymagających wysiłku. Nadają się one świetnie dla wrażliwych skór.

Filtry chemiczne potrzebują za to czasu nim zaczną działać, dlatego najlepiej zaaplikować je na skórę na około pół godziny przed wyjściem na słońce. W przeciwieństwie od filtrów fizycznych, tracą one swoje właściwości na słońcu, dlatego zaleca się je aplikować regularnie co dwie godziny. Filtry chemiczne będą dobrym wyborem dla skór tłustych.

Pamiętaj również, aby zwrócić uwagę na konsystencję kremu, czy odpowiada on Twoim wymaganiom. Jeśli zależy Ci, aby mieć wyrównany kolor cery, to sięgnij za to po kremy koloryzujące.

4. Składniki aktywne

Przy wyborze kremu z filtrem zwróć również uwagę czy zawiera on składniki aktywne, które przyczynią się pozytywnie do pielęgnacji Twojej cery. Określ potrzeby Twojej cery, a następnie spróbuj znaleźć produkt, który będzie zawierał składniki aktywne, których Twoja cera najbardziej potrzebuje obecnie. Sprawdź na przykład czy dany kosmetyk zawiera wyciągi roślinne, antyoksydanty czy witaminę C, która rozjaśnia, nawilża cerę, hamuje procesy starzenia jak i chroni skórę przed promieniami UV.

Pamiętaj, że jeśli zauważysz u siebie objawy takie jak zabarwienie skóry czy alergia, to odstaw od razu krem.  Dobre filtry UV nie powinny powodować takich skutków ubocznych.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *