Trendy w projektowaniu wnętrz

Kiedy urządzamy nasze mieszkanie, zależy nam na tym, aby efekty były imponujące. Chcemy, żeby wszystko do siebie dobrze pasowało, więc sugerujemy się aktualnymi trendami i wybieramy design wpisujący się w nasze potrzeby. Czasem jednak urządzamy mieszkanie na wynajem. Interesuje nas wtedy aranżacja wnętrz, ale nie chcemy płacić zbyt wiele za realizację wyszukanych projektów. Nasze mieszkanie jest już wystarczającą inwestycją.

Styl loftowy – modnie i z charakterem

Niektóre osoby poszukują mieszkań do wynajęcia, które będą urządzone w wyższym standardzie. Jeżeli chcemy, aby nasza nieruchomość była naprawdę wyjątkowa, warto zainspirować się asortymentem marketów budowlanych czy sklepów internetowych. Niektórzy korzystają ze wsparcia projektanta wnętrz. Jest to dobre posunięcie zwłaszcza w sytuacji jeśli sami mamy niewiele czasu na aranżację lub nie mamy pomysłu. Profesjonalny dekorator doradzi nam wtedy, jakie rozwiązania są modne, a przy tym nie zrujnują naszej kieszeni. Gustowna aranżacja wnętrz wymaga połączenia wszystkich elementów tak, aby tworzyły spójną całość. Warto pamiętać również o szczegółach, które nadają wnętrzom spersonalizowanego wyrazu. Wielką popularnością cieszy się od lat styl loftowy. Mówiąc w dużym skrócie to połączenie drewna, cegły i metalu. Te surowce dają bardzo ciekawy design. Ten zaskakujący duet zimnego metalu z ciepłym i ekologicznym drewnem daje spektakularne efekty we wnętrzach. Warto więc zastanowić się czy w naszym domu nie zastosować takich industrialnych akcentów. Jeżeli chcemy połączyć styl nowoczesny z klasyką również mamy duże pole do działania. Wiele osób przekonało się jednak, że najlepiej sprawdzają się jasne barwy i neutralne wzory. Powinny one być bazą całego designu. Dużą popularnością cieszy się biel i czerń, które dominują w wielu modnych wnętrzach. Niektórzy jednak podnoszą argument, że mieszkania takie pozbawione są charakteru i nic nie mówią o jego właścicielach.

Wnętrze dla Twoich potrzeb

Niezależnie od tego czy nasze mieszkanie jest małe, czy duże, możemy zadbać o to, aby wszyscy domownicy czuli się w nim bardzo dobrze. Z reguły musimy pomieścić sporo różnych rzeczy i akcesoriów w naszym domu, dlatego warto zadbać o wygospodarowanie przestrzeni do przechowywania. Należy więc wybrać meble, które będą pełniły nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również pomieszczą wszystko co jest dla nas ważne. Może być to wyzwaniem zwłaszcza jeżeli mamy dzieci. Z pewnością wtedy nagromadziliśmy sporo zabawek, ubrań i akcesoriów, które zajmują miejsce. Oczywiście wielu możemy się pozbyć, ale część z nich to praktyczne przedmioty, które jeszcze kiedyś się przydadzą. To właśnie takie rzeczy nadają naszym wnętrzom wyrazu. W udanym designie nie chodzi o to, aby mieszkanie przypominało katalogowe surowe wnętrze. Bardziej liczy się eksponowanie tego, co charakteryzuje naszą osobowość. Mieszkanie może być naszą wizytówką i wiele mówić o naszych zainteresowaniach. To miejsce, w którym spędzamy wiele czasu, dlatego bardziej od aranżacyjnych trendów liczy się nasza wygoda i komfort.

Więcej informacji znajdziecie na: http://zanetafilipowska.pl

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *