Tea Time czy Cofffee Moment

Każdy z nas ma swoje codzienne rytuały. Dla jednych jest to poranny jogging, lunch w ulubionej restauracji, czy zakończenie dnia z ciekawą książką. Są także osoby, które w ciągu całego, długiego dnia w pracy czy na uczelni, marzą tylko o jednym. Jest to filiżanka ich ulubionej herbaty lub kawy.

Napoje te pijemy na różne sposoby. Niektórzy wolą herbatę czarną, inni zieloną, z cukrem lub bez, z sokiem z cytryny, czy nawet mlekiem w postaci bawarki. Każdy może znaleźć swój wyjątkowy smak. Inni doceniają natomiast aromatyczną kawę. O poranku mocne espresso, w ciągu dnia kremowe cappucino lub latte z dużą ilością mleka. Parzona z wyselekcjonowanych, mielonych ziaren, może dostarczyć wiele przyjemności.

Kawa i herbata towarzyszą nam więc każdego dnia i praktycznie przy każdej okazji. Nie ulega jednak wątpliwości, że te napoje najlepiej smakują nam w ulubionych filiżankach. Każdy ma w domu tę jedną, w której aromatyczny napój zawsze smakuje najlepiej. Wybranie „tej ulubionej” może okazać się nie lata wyzwaniem. Oto nasze różne propozycje!

Filiżanki w wersji classic

Rzesze fanów wciąż mają filiżanki, które są zarówno proste, jak i eleganckie. W zależności od naszych upodobań możemy wybrać pojemność 200 ml lub 90 ml. Wyjątkowo wyglądają te filiżanki do herbaty, które posiadają dodatkowo spodeczek. Przydadzą się, gdy będziemy chcieli przygotować słaby napój, ponieważ nie będziemy musieli się martwić o dodatkowy talerzyk na torebki. Niewielkie zdobienia na spodeczku dodadzą naszej herbacie wyjątkowego klimatu.

filizanka-ze-spodkiem-200ml-dukapolska-com-30

Design od kuchni

Bardziej wymagający kawosze mogą pokusić się o filiżanki do kawy w designerskim stylu. Prostokątny spodeczek, wymyślna rączka to tylko wstęp do tego, w co artyści mogą przemienić naszą codzienność. Znajdziemy filiżanki do espresso i cappuccino w nowoczesnym wzornictwie. Projektanci zadbali także o naszą wygodę, bo takie naczynia możemy wstawić do zmywarki, jak i mikrofalówki.

porcelanowa-filizanka-170-ml-ze-spodkiem-dukapolska-com-32

filizanka-do-cappucino-dukapolska-com-30

Artystyczny moty na filiżankach

Osoby, które preferują artystyczne wzory lub ciekawe grafiki także znajdą coś dla siebie. Wiele filiżanek znajdziemy w stylu angielskim czy rustykalnym. Wpasują się one idealnie do delikatnych wnętrz i mogą również posłużyć jako dekoracje. Szeroki wybór mają także ci, którzy stawiają na mocny akcent, którym mogą być intensywne elementy kwiatowe czy abstrakcyjne grafiki. Popularne wzory w kropki lub paski także są szeroko dostępne.

filizanka-bordowa-ze-spodkiem-200ml-dukapolska-com-30

porcelanowa-filizanka-ze-spodkiem-480-ml-dukapolska-com-31

filizanka-ze-spodkiem-250-ml-w-granatowe-paski-dukapolska-com-31

Często zdarza nam się pić kawę lub herbatę w towarzystwie. Warto więc zaopatrzyć się w zestaw filiżanek, które sprawdzą się przy każdym spotkaniu. Najczęściej składają się one z 4 sztuk, co pozwala na zaproszenie małego grona znajomych.

zestaw-porcelanowych-filizanek-200-ml-4-szt-dukapolska-com-33

Produkty wyróżnione w artykule znajdziesz w sklepie DUKA pod linkiem: https://dukapolska.com/porcelana-i-ceramika/filizanki.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *