Jaką tapetę wybrać do pokoju dziewczynki?

Aranżowanie pokoju dla dziewczynki może sprawić wiele problemów. W końcu już dawno minęły czasy, gdy wystarczyło wybrać różową tapetę i dodatki w tym kolorze, by zadowolić dziecko. Obecnie można znaleźć bardzo wiele różnych wariantów, które sprawdzą się w sypialni dziewczynki. Wystarczy tylko kierować się paroma złotymi zasadami, by wybrać odpowiednią tapetę, która będzie się podobała nie tylko rodzicom, ale też ich córce.

Dostosuj wzór do wieku dziewczyny

W przypadku młodszych dziewczynek wybór tapety nie powinien stanowić większego problemu. Zazwyczaj idealnie sprawdzą się postacie z bajek, motywy roślinne lub zwierzęce. Jednak prawdziwym wyzwaniem może być właściwy wzór do pokoju nastolatki. Wtedy powinniśmy pamiętać o tym, żeby wziąć pod uwagę gust właścicielki pokoju, ponieważ tylko w takiej sytuacji będzie dobrze czuła się w swoim azylu. Choć czasem może być to trudne, tym bardziej, jeżeli rodzice stanowią zupełne przeciwieństwo swojej córki. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie kompromis, dzięki któremu obie strony będą zadowolone.

Tapeta odporna na zabrudzenia

W trakcie wyboru tapety powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na estetyczną stronę, ale również funkcjonalną. Zazwyczaj remontujemy pokoje mniej więcej co 3-4 lata, dlatego musimy zadbać o to, by przez ten czas tapeta pozostała w jak najlepszym stanie. Możliwe jest to tylko wtedy, gdy wybierzemy odpowiedni model, który jest nie tylko wodoodporny, ale też możliwe jest usuwanie różnych zabrudzeń. Jednak konieczne jest to, żebyśmy pomyśleli o tym wcześniej i zdecydowali się np. na tapetę flizelinową lub winylową. Zazwyczaj to właśnie te rodzaje łączą w sobie najważniejsze cechy, czyli dobrą cenę i dużą odporność. Takie modele można znaleźć w niektórych sklepach, np.: tapeciarz.pl.

Ciekawy wzór i kolor tapety

Jeżeli już wybraliśmy odpowiedni rodzaj tapety, który sprawdzi się w przypadku pokoju dla dziewczynki, to możemy przystąpić do przeglądania wzorów i kolorów. Obecnie jest ich naprawdę dużo, dlatego warto zwrócić uwagę na te, które sprawdzą się najlepiej.

Postacie fikcyjne, sportowiec lub zespół muzyczny

Zwróćmy uwagę na to, że takie rozwiązanie będzie dobre dla każdej dziewczyny bez względu na wiek. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią postać. Dla młodszych dziewczynek idealnie sprawdzą się bohaterki z bajek lub filmów animowanych. Natomiast w przypadku nastolatek możemy zdecydować się na tapetę z podobizną postaci z ulubionej książki lub filmu. Jeżeli dziewczyna jest fanką jakiegoś klubu piłkarskiego, to na pewno sprawi jej przyjemność widok herbu, zespołu lub wybranego sportowca. Poza tym dobrym wyborem będzie tapeta z wizerunkiem ulubionej kapeli.

Motyw roślinny i zwierzęcy

Małe dziewczynki na pewno ucieszy widok kwiatków lub animowanych zwierząt, dlatego jest to bardzo popularny wzór tapety. Jednak nie jest przeznaczony tylko dla młodszych dzieci. W przypadku nastolatki warto pomyśleć o tapecie w panterkę na jednej ścianie lub po prostu delikatnym roślinom w pastelowych odcieniach.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *