Szminka – nieodłączny atrybut kobiecości

Szminka to kosmetyk jednoznacznie kojarzący się z kobiecością. Poprawnie użyta, jest idealnym wykończeniem makijażu codziennego i wieczorowego. Może być jedynie dopełnieniem, ale często stanowi również główny akcent make-upu.

  1. Jak używać szminki?
  2. Modny kolor szminki – wybieraj go rozważnie

Wiele kobiet ma problem z perfekcyjnym pomalowaniem ust, dlatego wybiera szminki nude – bardzo modne, ale jednocześnie wymagające mniej umiejętności niż te w ciemnych, wyraźnych kolorach. Jasnoróżowe, delikatnie brązowe i beżowe odcienie szminek zlewają się z naturalnym kolorem ust i ich konturem, dzięki czemu niedokładne wykończenie makijażu nie jest zbyt widoczne.

Jak używać szminki?

Pomalowanie ust nie jest trudne, wymaga jednak staranności i praktyki. Panie, które preferują wyraźne kolory szminek powinny szczególnie dużo ćwiczyć – szminki w ciemnych barwach, np. czerwone, różowe, granatowe czy fioletowe, nie wybaczają błędów.

Nakładając makijaż na usta warto używać konturówki w kolorze zbliżonym do koloru pomadki. Konturówka pozwala na perfekcyjne obrysowanie ust i wyznacza granicę dla szminki. Konturowanie zaczynamy od łuku kupidyna, czyli od wgłębienia, znajdującego się na środku górnej wargi. Po jego zaznaczeniu można skierować konturówkę na zewnątrz, obrysowując najpierw środkową część ust, a na końcu kąciki. Konturowanie dolnej wargi jest nieco łatwiejsze. Nie ma jednej, sprawdzonej metody – niektóre panie zaczynają od kącików, kierując się w stronę środka wargi, inne rozpoczynają od środka, analogicznie do konturowania wargi górnej.

Po wykonaniu konturu ust można przejść do nakładania pomadki. Warto to robić pędzelkiem, ponieważ pozwala on na nałożenie optymalnej ilości szminki, a jednocześnie pomaga w jej perfekcyjnym rozprowadzeniu. Nanoszenie szminki zaczynamy od zewnętrznych kącików ust, kierując się do ich środka. Nadmiar pomadki należy odcisnąć na chusteczce lub płatku kosmetycznym.

Modny kolor szminki – wybieraj go rozważnie

Szminka może pięknie wykończyć makijaż lub sprawić, że będzie on bardzo nieudany. Efekt nie zależy tylko od tego czy wiesz jak używać szminki i wiedzę tę wykorzystasz w praktyce, ale również od dobranego koloru. W tym sezonie za modny kolor szminki niezmiennie uznaje się wszystkie odcienie czerwieni i nude – beże, brązy i róże. Niespodzianką są kolory delikatne i subtelne – brzoskwiniowy, lekko pomarańczowy – można je znaleźć w sklepie https://www.wizazsklep.pl/50-szminki-pomadki. W tym sezonie warto postawiać na błyszczące rodzaje szminek, dające lustrzany efekt.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *